PIKNIKI CHOPINOWSKIE W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

 Jan Wachowski fot. Michał Sokołowski.PIKNIKI_PLANSZA5

 Filharmonia Gorzowska zaprasza na tradycyjne niedzielne spotkanie z muzyką klasyczną. Tym razem przed gorzowską publicznością wystąpi młody warszawski pianista, Jan Wachowski.

Pikniki Chopinowskie odbywają się w tym roku przy nieco zmienionych zasadach. Na koncerty przy Dziewięciu Muz możemy się wybrać co drugi tydzień, obowiązują również rygory bezpieczeństwa w związku z epidemią.

Niezmienny jest jednak klimat tych spotkań oraz ich forma – zielone tereny na dwie godziny zmieniają się w salę koncertową, a okolicę wypełnia muzyka klasyczna.

Choć muzyka Fryderyka Chopina niemal zawsze pojawia się podczas niedzielnych koncertów, to jednak zwykle mamy szanse usłyszeć również innych kompozytorów. Tak będzie i tym razem. W niedzielę 9 sierpnia na fortepianie zagra młody, choć niezwykle utytułowany i odnoszący spore sukcesy artysta – Jan Wachowski. Pierwsza część koncertu poświęcona zostanie właśnie muzyce Chopina i usłyszymy m.in. mazurki, walca oraz balladę f-moll op.52. Po przerwie zabrzmią kompozycje Szymanowskiego, Prokofiewa, Debussy’ego oraz Zarębskiego.

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa około dwóch godzin. Mecenasem Pikników Chopinowskich jest PGE Energia Ciepła S.A.

Wstęp jest bezpłatny.

215 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.