WERNISAŻ WYSTAWY ZOFII BILIŃSKIEJ W MUZEUM W ŚWIEBODZINIE

Zofia Bilińska 155

Wernisaż wystawy rzeźbiarki Zofii Bilińskiej odbędzie się 13 sierpnia w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie. Początek spotkania z autorką rzeźb, rysunków i pasteli rozpocznie się o godz. 17. Wystawa potrwa do końca września.

Na stronie Muzeum poinformowano że – ze względu na pandemię liczba uczestników jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o odbiór bezpłatnego zaproszenia w Muzeum bądź telefoniczną rezerwację pod numerem 68 475 08 37 w godz. 9.00-16.00.

Zofia Bilińska jest autorką pomnika Sukiennika na świebodzińskim rynku oraz licznych monumentów, m.in. w Gorzowie Wlkp. , Sulęcinie, Choszcznie, Gliśnie, Reczu. Pracuje w kamieniu, brązie, ceramice i drewnie. Swoje prace prezentowała na wystawach w kraju i za granicą. W 2018 roku obchodziła jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Uhonorowana została Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Urodziła się na terenie obecnej Białorusi. W Gorzowie Wielkopolskim mieszka i pracuje od 1976 roku. Jest absolwentką Liceum Plastycznego i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z rzeźby obroniła w 1968 roku. Początki jej pracy, to także nauczanie plastyki w szkole.

Wystawę patronatem objęli marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki oraz Burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki. Dodatkowo obejrzeć będzie można ekspozycję kilku rzeźb Jerzego Kuroczyckiego ze Świebodzina, propagatora idei ufundowania rzeźby Sukiennika i autora pierwszej koncepcji pomnika.

721 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.