FILHARMONIA GORZOWSKA ROZPOCZYNA ZAJĘCIA EDUKACYJNE W SIECI

 AKADEMIA-DŹWIĘKI

Informuje Urszula Śliwińska – rzecznik prasowy FG

Akademia Muzyki to realizowany od lat projekt edukacyjny Filharmonii Gorzowskiej. We wrześniu ruszyła jego nowa odsłona, a popularne warsztaty dla dzieci i młodzieży dostępne są w internecie.

Akademia Muzyki on-line to adresowany do dzieci i młodzieży cykl trzech audycji muzycznych, których głównym celem jest nauka świadomego obcowania z muzyką klasyczną. Ich formuła łączy w sobie elementy koncertu oraz minilekcji. Każda audycja to muzyka w wykonaniu zawodowych muzyków, ciekawy komentarz prowadzącego oraz animacje, które ilustrują i uzupełniają temat audycji.

Wszystkie trzy części Akademii Muzyki on-line łączy hasło PRZEPIS NA UTWÓR. Są okazją do przyjrzenia się z bliska, z czego składa się każdy utwór muzyczny i co sprawia, że pojedyncze nuty zamieniają się w muzykę.

Pierwsza audycja nosi tytuł  „Dźwięki pełne niespodzianek”.  Prowadząca Natalia Makuch, na co dzień wiolonczelistka Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, udowadnia w niej, że  dźwięk ma wiele oblicz i że można go zagrać na wiele różnych sposobów. Wraz z towarzyszącymi jej muzykami Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej przedstawi również jeden ze składników przepisu na utwór, jakim jest artykulacja, czyli sposób wydobycia dźwięku z instrumentu.

Nagrania dokonano w Filharmonii Gorzowskiej w czerwcu tego roku.  Audycje dostępne będą na kanale You Tube instytucji. Kolejne części Akademii Muzyki publikowane będą do końca września tego roku.

Audycje zrealizowano w ramach projektu [DO ZOBACZENIA] dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Scenariusz i prowadzenie: Natalia Makuch

Wykonawcy:

Paulina Wąsik – skrzypce

Paweł Gaca – altówka

Natalia Chmurczyk – kontrabas

Grzegorz Tobis – klarnet

Link do audycji: https://www.youtube.com/watch?v=Vmeo_I5CFw4

 

 

 

156 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.