OTWARCIE SEZONU KULTURALNEGO W FILHARMONII GORZOWSKIEJ ON-LINE

Mo5

Tegoroczna gala Inauguracji Sezonu Kulturalnego 2020/2021 oraz wręczenia „Motyli” – Nagród Kulturalnych Prezydenta Miasta, odbędzie się w innej, zupełnie nowej formule. Będzie ją można obejrzeć online.

Gala i jej transmisja rozpoczną się w piątek 2 października o godzinie 18.00.

Udział w gali wezmą jedynie nominowani do nagród, osoby którym odznaczenia przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydent miasta wraz ze swoimi pracownikami oraz obsługa wydarzenia.

Wręczenie nagród kulturalnych to bardzo ważna data w miejskim kalendarzu.  To spotkanie ludzi kultury, możliwość wymiany doświadczeń i planowania przedsięwzięć w przyszłości.

– Z uwagi na trwającą pandemię spotkanie w gronie kilkuset osób w tym roku nie jest możliwe, ale za nic nie chcieliśmy odwoływać uroczystości – podkreślił prezydent Jacek Wójcicki. – Dokładamy wszelkich starań, by mimo zmiany formuły, gala zachowała swój wyjątkowy charakter – dodał prezydent.

Muzycznie galę uświetnią pianista Mariusz Smoliński i Julia Bury, stypendyści Prezydenta Miasta.

Internetowa transmisja gali będzie realizowana przez specjalistów: operatorów kamer, dźwiękowców i dziennikarzy. Będą ją prowadzić Wojciech Kuska i Sylwia Beech. Ten pierwszy to jednocześnie laureat nagrody i członek kapituły, od wielu lat zaangażowany w przygotowania do gali.

– Wojciech Kuska związany jest z oddziałem regionalnym Telewizji Polskiej. Formuła gali będzie mu zatem bliska, gdyż jest niezwykle podobna do telewizyjnych form programów na żywo – zaznaczyła wiceprezydent Małgorzata Domagała, koordynująca przygotowania do uroczystości.

Gala będzie transmitowana tutaj – na fejsbukowym profilu Gala wręczenia Nagród Kulturalnych 2020 wydarzenie online, na profilu Gorzów INFO i CEA – Filharmonia Gorzowska, na stronie internetowej Miasta i miejskim kanale YouTube oraz w Telewizji Gorzów – Teletop.

Info  – Wydział Promocji i Informacji UM

Fot. Bartłomiej Nowosielski

 

145 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.