NIE ŻYJE INŻ. FERDYNAND CZERNIAKIEWICZ

FERDyn7Ferdy7Ferdynand7

Informuje Helena Tobiasz

Inżynier Ferdynand Mieczysław Czerniakiewicz zmarł 31 października 2020 r. Miał 79 lat.  Pochowany został 5 listopada 2020 r. na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wlkp. Pan inżynier był kierownikiem budowy nowo powstającego kościoła w parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wlkp. przy ul. Niemcewicza 35. Kościół wznoszony jest na terenie dawnych koszar wojskowych wg projektu arch. mgr inż. Romana Ropeli.

Inżynier Czerniakiewicz należał do Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa gdzie od wielu lat był członkiem Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego. Działalność zawodową godził z różnorodną aktywnością społeczną. Był wiceprezesem i aktorem zarejestrowanego w grudniu 2003 r. Stowarzyszenie Miłośników Teatru i Sztuki – Teatr Seniora „Maski i Twarze” w Gorzowie Wlkp. W 2015 r. wcielił się w postać Heroda w pierwszym Gorzowskim Orszaku Trzech Króli. Od lat zaprzyjaźniony z klubem „Pogodna Jesień” przy ul. Słonecznej 63 prowadził spotkania z cyklu „Muzyczne podwieczorki w Pogodnej Jesieni”, wieczory poetycko-muzyczne, koncerty kolęd czy pieśni patriotycznych. Drugiego maja inż. Czerniakiewicza spotkać można było na „Patriotycznym Śpiewaniu” organizowanym przez poseł Elżbietę Rafalską z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w ciągu całego roku na wielu uroczystościach i spotkaniach odbywających się w mieście.

Na zdjęciach z archiwum autorki: inż. F. Czerniakiewicz pierwszy z lewej „Patriotyczne Śpiewanie” 02.05.2016 r.; „Patriotyczne Śpiewanie” 02.05.2017 r. F. Czerniakiewicz z mikrofonem; teren parafii Najświętszego Zbawiciela 04.05.2017 r. poświęcenie krzyża zwieńczającego kopułę nowego kościoła, w kolejności, pierwszy z prawej: wykonawca Józef Szcześniak, inż. Ferdynand Czerniakiewicz, ks. proboszcz Andrzej Tomys, ks. prof. Roman Harmaciński, architekt mgr inż. Roman Ropela, dr Cezary Symonowicz zmarły 28.03.2018 r.

Helena Tobiasz

484 total views, 3 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.