AKCJA GORZÓW BLISKO ŚWIĄT

MIK5

Gorzów blisko świąt – w tym roku inaczej 

Co roku w okresie przedświątecznym Miasto wspólnie z Miejskim Centrum Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Gorzowskim Rynkiem Hurtowym, przy wsparciu Muzeum Lubuskiego, Filharmonii Gorzowskiej, Jazz Clubu Pod Filarami i gorzowskiego Teatru przygotowuje wydarzenia i atrakcje, które mają przybliżyć mieszkańcom świąteczny klimat i umilić oczekiwanie na ten wyjątkowy w roku czas.  

W większości, imprezy odbywać się będą w formie on line.

Wigilia Narodów zamiast w sali MCK Zawarcie,odbędzie się poprzez internet. Członkowie mniejszości narodowych będą opowiadać o tradycjach świątecznych i zaprezentują gotowanie potraw według regionalnych receptur. Premiera nagrania zaplanowana jest na 22 grudnia na fejsbukowym koncie Teatru Terno.

W piątek 4 grudnia dziewięć miejskich placówek opiekuńczo- wychowawczych otrzyma w prezencie choinki do udekorowania na święta. To prezent od Prezydenta Miasta dla najmłodszych,partnerem akcji jest Gorzowski Rynek Hurtowy.

6 do 27 grudnia po ulicach Gorzowa jeździć będzie nowoczesny „Mikołajkowy tramwaj”.  Będzie kursował na trasie linii numer 1. Mówi Marcin Pejski – rzecznik prasowy MZK:

Również 6 grudnia Muzeum Lubuskie zaprasza do dekorowania ogrodowej choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami, które wezmą udział w konkursie. Dla pierwszych osób przygotowane zostaną zestawy miejskich gadżetów.

Ozdoby i życzenia będzie można także umieszczać na choince ustawionej na Starym Rynku.

8 grudnia działalność rozpocznie „Okno świętego Mikołaja”. To świąteczny happening z udziałem mieszkańców, w pobliżu kamienicy Lamus przy ulic Sikorskiego 5. Szczegóły znajdują się na fejsbukowym koncie Miasta – gorzowPL.

Od 16 do 18 grudnia od GRH będzie można otrzymać zestaw do „Barszczu po gorzowsku” z przepisem od szefa kuchni, ambasadora kampanii Gorzów #Stąd Jestem Pawła Salamona.

17 grudnia odbędzie się ”Szlachetna wigilia” czyli mistrzowskie gotowanie dla najbardziej potrzebujących. To działania w ramach „Szlachetnej Paczki”. Gorzowscy szefowie kuchni ugotują wigilijne potrawy, które trafią do ponad 20 gorzowskich rodzin. Każdy może wesprzeć akcję przekazując produkt do gotowania. Partnerem akcji jest firma Ulton, przy wsparciu Wydziału Obsługi Biznesu i Inwestora UM Gorzowa Wlkp.

O świąteczny nastrój zadba także Filharmonia Gorzowska. 18 grudnia będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć za pośrednictwem internetu, relację z koncertu zimowego, który upłynie pod znakiem muzyki XVIII wieku oraz kolęd.

19 grudnia, na budynku dawnej „Przemysłówki” i „Kokosa”, po raz pierwszy w Gorzowie, odbędą się projekcje video mappingu. To nowa forma video artu, w formacie 3D.  Projekcje odbędą się w godzinach od 17 do 21.

W sieci będą pojawiać się muzyczne i artystyczne projekty, przygotowane przez znanych gorzowskich artystów. Na internetowych kanałach Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, Filharmonii i Jazz Clubu pod Filarami będą emitowane materiały filmowe ze świąteczną muzyką, przepisami i życzeniami.  To wszystko w ramach działań „Gorzów blisko świąt”.

Wg info Marty Liberkowskiej – z Wydz.Promocji i Informacji  

Grafika: Bartłomiej Nowosielski, Jan Wojtanowski

203 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.