MISTRZOWIE KAMERALISTYKI W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

 Fi

Przed nami jedno z największych tegorocznych wydarzeń w Gorzowie! Wybitna pianistka Beata Bilińska, znakomity Krakowski Kwintet Dęty oraz prawykonanie utworu napisanego specjalnie na zamówienie Filharmonii Gorzowskiej. Koncert dostępny będzie za darmo w piątek 11 grudnia o godz. 19.00 na kanale You Tube FG.

Ten koncert to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w tegorocznym kalendarzu Filharmonii Gorzowskiej. Na scenie kameralnej zagoszczą znakomici polscy artyści, zbierający od lat najlepsze recenzje w kraju i na świecie – pianistka Beata Bilińska oraz Krakowski Kwintet Dęty. W programie artyści zaproponują przede wszystkim muzykę współczesnych kompozytorów polskich – Mikołaja Góreckiego, Zbigniewa Bargielskiego, Krzesimira  Dębskiego.

Podczas tego wieczoru odbędzie się również prawykonanie utworu na kwintet dęty „Impressioni Concertante” – dzieła współczesnego kompozytora Macieja Zielińskiego. Utwór powstał w roku 2019 na specjalne zamówienie Filharmonii Gorzowskiej  w ramach programu Zamówienia Kompozytorskie.

Zamierzeniem kompozycji Macieja Zielińskiego jest prezentacja możliwości solowych poszczególnych instrumentów dętych oraz poszukiwanie ciekawych, oryginalnych zestawień brzmieniowych w grze zespołowej. Kompozytor zderza z sobą możliwości fletu, klarnetu, oboju, fagotu i rogu, wykorzystując różnorodne struktury brzmieniowe.
W programie znalazły się także dwa kwintety dęte kompozytorów związanych z Wiedniem – pełne uroku i klasycznej elegancji Haydnowskie „Divertimento Chorale St. Antonio  oraz napisana w połowie ubiegłego wieku lekka „Humoreska”  Alexandra von Zemlinsky’ego. Artyści przypomną również „Cantabile in h”  Krzesimira Dębskiego, wykonując je w pięknie i ciepło brzmiącym składzie tria stroikowego.
Pozostając w kręgu polskiej twórczości współczesnej, pianistka Beata Bilińska oraz muzycy Krakowskiego Kwintetu Dętego wykonają też dwie kompozycje specjalnie im dedykowane – pełen oryginalnych efektów brzmieniowych i kolorystycznych „Fonoplasticon”  Zbigniewa Bargielskiego oraz „Burleskę”  Mikołaja Góreckiego.

Transmisja koncertu odbędzie się 11 grudnia o godz. 19.00. Koncert emitowany będzie za darmo na kanale You Tube Filharmonii Gorzowskiej, odnośnik znajdować się będzie również na profilu Filharmonii na Facebooku.

Informuje Urszula Śliwińska – rzecznik prasowy FG

 

142 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.