ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE W GORZOWSKIM MAGISTRACIE

 BET

Na dwa dni przed Wigilią świąt Bożego Narodzenia do Urzędu Miasta dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.  Z rąk harcerzy odebrał je prezydent Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski.

Co roku sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju przyświeca inne hasło. Tegoroczna akcja niesie ze sobą przesłanie – „Światło Służby”.

– Za Światło i Waszą służbę serdecznie dziękuję – przywitał harcerzy prezydent Jacek Wójcicki. – Wraz ze światłem niesiecie najważniejsze wartości. Dziękuję, że jesteście z nami w tym szczególnym czasie – dodał prezydent i podziękował za dar Światła w imieniu wszystkich mieszkańców miasta.

Do podziękowań dołączył przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski. – Liczę na to, że choć symbolicznie, takie samo światło rozbłyśnie w domach wszystkich mieszkańców i będzie dawać blask nie tylko w czasie świąt Bożego Narodzenia, ale również przez cały nadchodzący rok – podkreślił Jan Kaczanowski.

Spotkanie z harcerzami w Urzędzie Miasta odbywa się co roku. Światło trafia do sali obsługi klienta i jest dostępne dla mieszkańców.

Betlejemskie Światło Pokoju, to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Za pośrednictwem harcerzy światło dociera do mieszkańców wszystkich polskich miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjmuje m.in. prezydent RP, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, prymas Polski.

Informuje Marta Liberkowska – Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

490 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.