ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE W LUBUSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

Harcerka ZHP przekazuje wojewodzie Betlejemskie Światło Pokoju.

Symbol pokoju, nadziei i miłości zagościł w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Wojewoda Władysław Dajczak otrzymał z rąk harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja skautów i harcerzy przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Harcerze niosą lampiony do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Dzielą się radosną nowiną i przekazują największe wartości braterstwa i pokoju.

Wojewoda Władysław Dajczak otrzymał od harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskie Światło Pokoju. Symbol pokoju, nadziei i miłości zagościł w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Hasło towarzyszące tegorocznej akcji to „Światło Służby”.

– Drodzy harcerze, z całego serca dziękuję Wam za wizytę i przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Tegoroczne Boże Narodzenie będzie inne niż zwykle i to światło, które jest symbolem nadziei, jest w tym roku szczególnie potrzebne. Chcemy też dziękować wszystkim, którzy traktują trudne sytuacje jako służbę drugiemu człowiekowi. Bez tego wsparcia nie byłoby łatwo sobie z nimi poradzić – powiedział w czasie spotkania wojewoda Władysław Dajczak, składając harcerzom najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta. Harcerze otrzymali również świąteczne słodkie upominki.

Akcja wpisuje się w adwentowe czuwanie realizowane przez harcerzy ZHP. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania betlejemskiego światła pokoju od 1991 roku.

Światełko przyniesione przez harcerzy można odebrać na portierni w budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, by zabrać je do swoich domów.

460 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.