KONCERT CHÓRÓW Z OKAZJI 1050 LECIA CHRZTU POLSKI

Koncert chóruDSC08550uwDSC0855311DSC08560q2DSC0855911

DSC0856311

„Bogurodzicą” – hymnem z pierwszym polskim tekstem oraz „Gaude Mater Polonia”w wykonaniu chórów Cantabile i Cantate Deo  rozpoczął się 28 maja o godz. 18.30, koncert z okazji 1050 – lecia Chrztu Polski w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim.

„Gaude Mater Polonia” – to także hasło koncertu, który podzielony został na dwie części. W pierwszej, po pięć utworów różnych epok, wykonały a capella chóry Cantate Deo ze Sławy pod batutą Krystyny Ober – Szulęckiej i Cantabile działający przy Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim pod dyrekcją Jadwigi Kos.

W drugiej części obydwa chóry wykonały kompozycję Missa Brevis współczesnego kompozytora Jana Szopińskiego. Partię solową śpiewała Beata Gramza, akompaniowali filharmonicy gorzowscy: Przemysław Kojtych – piano, Agnieszka Wenda – skrzypce, Łukasz Jaros – skrzypce, Daniel Bernardino /z Portugalii/ – obój oraz Aleksander Lasek – instrumenty perkusyjne.

Na zakończenie koncertu artyści wykonali Panis Angelicus – Cesara Francka.

Chór Cantate Deo powstał w 2008 r. , działa przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie. Zespół oprócz tego, że występuje, każdego 18 maja w rocznicę urodzin Jana Pawła II organizuje spływ kajakowy ku Jego czci, na jeziorze Sławskim.

Chór Cantabile powstał w 1994 r. kieruje nim od początku Jadwiga Kos. Chór koncertuje w kraju i za granicą. Najmilsze wspomnienia chórzyści zachowali z występu przed Janem Pawłem II w Watykanie.

Beata Gramza jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyplom uzyskała z wyróżnieniem, dwukrotnie była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jest nauczycielem śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp. , wykłada także na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncertuje z wieloma orkiestrami.

2,978 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.