KONKURS – BOHATEROWIE ZIEMI LUBUSKIEJ-LUDZIE I WYDARZENIA

Informuje Jarosław Palicki – IPN

-Trudna sytuacja pandemiczna zmusiła nas do jego  konstrukcji w formie on line. Mamy nadzieję, że historia Ziemi Lubuskiej okaże się ciekawym wyzwaniem dla uczniów wartym wsparcia przez ich opiekunów – napisał Jarosław Palicki, który zaprasza uczniów do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 95 718 28 54

Bohaterowie Ziemi Lubuskiej – ludzie i wydarzenia – to temat konkursu historycznego, do którego zaproszeni są uczniowie z województwa lubuskiego.

                                                                                                                                                           W konkursie będą prezentowane zagadnienia z najnowszej powojennej historii Polski (1945-1989) oraz ich przejawy w wybranych wydarzeniach na terenie współczesnego województwa lubuskiego.

Celem konkursu jest przyswojenie wiedzy i utrwalenie pamięci o ludziach i wydarzeniach tego trudnego ale i niezwykłego czasu w historii Polski i regionu lubuskiego. Propozycja skierowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich. Uczestnicy w pierwszym etapie rozwiążą test online, a następnie w innym terminie dla najlepszych odbędzie się finałowa rozgrywka w formie rozmowy online z komisja konkursową na platformie ZOOM.

Organizatorami konkursu są IPN Oddziały w Szczecinie i Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Jego partnerami są następujące instytucje z Gorzowa Wielkopolskiego: Archiwum Państwowe, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, Akademia im. Jakuba z Paradyża oraz ZR NSZZ „Solidarność” w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

166 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.