SPOTKANIE AUTORSKIE ANTONETTY JAWORSKIEJ

DSC085801DSC085811

„Przyjeżdżając do Polski co parę lat, chciałam całować kamienie, tak się cieszyłam, że jestem w kraju. Serce mi waliło ponieważ jestem w duchu, sercu i ciele – Polką. Emigracja jest bardzo trudna i niezwykle bolesna. I tylko ten może zrozumieć, kto przeżył” – mówiła Antonetta Jaworska, podczas spotkania autorskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Autorka książki pt. „Błyskawice Miłości” spotkała się z czytelnikami 31 maja w Klubie „Jedynka” przy ul. Chrobrego. Przyjechała z Australii, gdzie mieszka od ponad 30. lat.

Decyzję o wyjeździe z Polski podjęła po ukończeniu studiów. Nie znała języka angielskiego,  ale po kursie językowym otrzymała pracę w swoim zawodzie, a z zawodu jest chemikiem, po studiach we Wrocławiu. Po pewnym czasie pracę przerwała ze względów zdrowotnych, na szczęście mogła już sobie na to pozwolić.

Mówi, że dzisiaj może oddać się przyjemnościom i zająć się pisaniem, które daje jej wiele satysfakcji.

„Zawsze interesowałam się muzyką, literaturą i poezją, występowałam w kabaretach. Świat artystyczny zawsze mnie pociągał ale wiedziałam, że już artystką nie zostanę. Za namową syna zaczęłam pisać książkę. Nakłonił mnie abym pisała o Polsce i wspomnieniach z kraju” – powiedziała  pisarka.

Zaczęła przypominać i analizować swoje życie, młodość wspomnienia, polskie obyczaje. I stworzyła pewną historię. Kiedy dała koleżance do przeczytania brudnopis powstającej  książki, ona czytała wieczorami swojemu mężowi. W momencie, gdy czytając doszli do tego, że  bohaterka zaczyna wybierać się na wesele do Polski, według relacji koleżanki, jej małżonek wyskoczył z łóżka i oznajmił, że jutro rezerwuje bilety na wyjazd do kraju, w którym nie byli od 15 lat.

Wesele miało się odbyć na Ziemi Lubuskiej 25 km od Gorzowa Wielkopolskiego. Autorka opisała piękno przyrody krzeszyckiej, miejsca, w którym przebywała u dziadków podczas wakacji. Łąki, pola, chabry i maki. Te właśnie opisy spowodowały nagłą decyzję wyjazdu jej znajomych, do ojczyzny.

Za czym, a może za kim tęskni Rita – bohaterka książki? Jakie przeszkody musi pokonać, aby osiągnąć cel? Czy będzie wystarczająco cierpliwa, by znaleźć wielką miłość? Czy zdąży uchwycić ją w odpowiednim momencie? O tym można się dowiedzieć czytając „Błyskawice Miłości”.

Spotkanie prowadziła Agnieszka Kopaczyńska – Moskaluk.

1,994 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.