PERŁA I DIAMENT XXI WIEKU antologia – PREMIERA PATRIOTYCZNYCH WIERSZY

Pod egidą Marii Szafran ukazała się kolejna antologia, tym razem są to wiersze patriotyczne  autorów z Polski i Polonii.

Antologia nosi tytuł: Perła i Diament XXI Wieku

ANTOLOGIA 150ANTOLOGIA 250MARIA5ORZE88

Posłowie napisała Barbara Mazurkiewicz – poetka, prozaik, felietonistka, która zauważa m.in: – Radość pisania nie polega na wielkości odzewu lecz na odkrywaniu autorskiej intencji, poznawaniu prawdy utworu. Ponad dwustustronicowa książka nowoczesnych patriotów oflagowana polskimi symbolami: biało – czerwoną flagą z orłem w koronie, co perlą się i mienią diamentem………… . Dalej Mazurkiewicz stwierdza: – Oględnie mówiąc, poezji patriotycznej w zasadzie się nie interpretuje ani nie ocenia. Autor pisze co czuje i daje temu dowód jak bardzo kocha.

ANTOLOGIA 99ANTOLOGIA WMmANTOLOGIA 777

Natomiast Wojciech Czaplewski – poeta i publicysta stwierdził, że: –  książkę napisali adepci sztuki poetyckiej, na ogół hołdujący klasycznym formom wersyfikacyjnym, na różnych poziomach warsztatowej biegłości. Poeci – amatorzy. Łacińskie słowo „amator” oznacza tego kto kocha.

Z kart tej antologii, nawet z mrocznych i gorzkich jej stron, bije blask tego kochania – miłości do słowa, do życia, do bliźniego, do polskiej ziemi i polskiego nieba.

MARE8MAREK5HANIA5HAN55

Tutaj można poznać bliżej Marię Szafran:  http://wandamilewska.pl/?p=11822

Rozmowa z grudnia 2020 roku. Serdecznie zapraszam.

 

431 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.