GORZÓW WLKP.: TYDZIEŃ BIBLIOTEK „ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE”

BIBLIOTEKA 28Sylwia Markiewicz5Konarski5AGNIBIBBib3BEAWIMBP5Anita Łukowiak5

Tu można obejrzeć relację:

https://www.youtube.com/watch?v=3am6FixJtV4 

Pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” promującym XVIII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, w gorzowskiej książnicy imienia Zbigniewa Herberta, odbyła się 12 maja 2021 r. audycja emitowana na żywo, w której udział wzięło około dwudziestu osób.

Bibliotekarze, naukowcy, ludzie kultury, mówili m.in. o roli bibliotek w dzisiejszych czasach i czytali fragmenty książek. Rozmówcy zwrócili uwagę, że współczesne biblioteki to nie tylko wypożyczalnie książek i czytelnie ale są to miejsca o szerokim wachlarzu propozycji kulturalnych kierowanych do miłośników literatury.  Biblioteki są miejscem spotkań autorskich, wystaw, wernisaży, kameralnych koncertów, spotkań ludzi przybyłych spoza Polski. Każdy tu może znaleźć coś dla siebie.

Spotkanie otworzyli dyr. Sławomir Szenwald oraz Agnieszka Pospieszna, która następnie prowadziła rozmowy z zaproszonymi gośćmi.  Interlokutorem była także Emilia Mioduszewska.

W przerwach między rozmowami koncertował na saksofonie Marek Konarski – muzyk jazzowy, kompozytor a wiersze czytała Sandra Szczudło – Ziemianin z WiMBP.

Autorką tegorocznego hasła: „Znajdziesz mnie w bibliotece” jest  Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP.

955 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.