URSZULANKA Z BOLIWII W GORZOWSKIM KOŚCIELE PW. ŚW. M.M KOLBEGO

s. Małecka5

Fot. s. Małgorzata Serafinko

Urszulanka s. Grażyna Małecka: proszę o modlitwę żebyśmy umieli dzielić się prawdziwym braterstwem w świecie

– Proszę o modlitwę, żebyśmy umieli dzielić się prawdziwym braterstwem w świecie – apelowała 13 czerwca – urszulanka SJK s. Grażyna Małecka podczas Mszy św. w parafii pw. św. M. Marii Kolbego w Gorzowie Wielkopolskim. Zakonnica, która od 12 lat przebywa na misjach w Boliwii zaproszona została przez siostry posługujące w tym kościele.

S. Małecka przybliżyła charakter pracy, którą realizuje w diecezji Oruro, poprosiła także o modlitwy za misje i misjonarzy o to, aby umieli autentycznie dzielić się doświadczeniami moralnymi i duchowymi. Zakonnica podkreśliła, że podstawowym zadaniem misji Kościoła jest przylgnięcie do słów Chrystusa w miejscu, w którym jesteśmy, a więc jest to rodzina, wspólnota zakonna, parafia, kraj ojczysty czy inne miejsca w świecie.

Wyznała m.in, że na początku drogi zakonnej nigdy nie myślała o tym żeby kiedykolwiek opuścić Polskę, jednak z biegiem lat nadeszła myśl i przekonanie, że Kościół jest nie tylko polski ale jest Chrystusowy, a skoro tak, to służyć można wszędzie. Po raz pierwszy wyjechała do Argentyny, potem była w Brazylii a następnie już od ponad 12 lat jest w Boliwii.

Urszulanka, powiedziała, że bardzo ważne jest w pracy misyjnej prowadzonej poza własnym krajem dostrzeżenie innych wartości i kultury. – To co ja dostrzegłam tam gdzie jestem, to jest umiejętność dzielenia się tym co tubylcy mają, a niektórzy mają naprawdę niewiele, także umiejętność okazywania kultury, godność, czy okazywanie wdzięczności. Pracuję wśród ludzi, którzy mają pracę i jakoś sobie radzą ale także wśród tych, którym ledwo wystarcza aby wykarmić dzieci. Dla niech każde wsparcie jest potrzebne.

S. Grażyna Małecka przyszła na świat 59 lat temu w Wielkopolsce. Jest najmłodszą z czwórki rodzeństwa, ma siostrę i dwóch braci. Rodzice Emilia i Franciszek już nie żyją. Pochodzi z parafii Bukówiec Górny koło Leszna. Ma za sobą 31 lat życia zakonnego. Ukończyła Akademię Rolniczą w Poznaniu, potem przez rok uczyła się ogrodnictwa. Pracowała w Instytucie Zielarstwa koło Poznania. Była nauczycielką w Technikum Gastronomicznym u sióstr urszulanek w Pniewach.

Więcej: https://www.ekai.pl/urszulanka-s-grazyna-malecka-prosze-o-modlitwe-zebysmy-umieli-dzielic-sie-prawdziwym-braterstwem-w-swiecie/

429 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.