FILHARMONIA GORZOWSKA KOŃCZY JUBILEUSZOWY SEZON ARTYSTYCZNY

FIL

„Gra z powagą, opanowaniem i mądrością muzyczną ponad swój wiek, brzmiąc momentami jak płomienna młoda Ida Haendel” – tak o Agacie Szymczewskiej napisał londyński „The Times”. Ta należąca do wąskiego grona najwybitniejszych polskich skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie artystka już w najbliższy piątek wystąpi na scenie Filharmonii Gorzowskiej podczas koncertu wieńczącego 10 sezon  artystyczny instytucji.

 Podczas koncertu kończącego jubileuszowy 10. sezon artystyczny usłyszymy utwory uznawane za arcydzieła w swoim gatunku, a znakomitym gościem tego wieczoru będzie skrzypaczka Agata Szymczewska – zwyciężczyni XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. W jej wykonaniu usłyszymy romantyczny, olśniewający partią solową Koncert d-moll op. 22 Wieniawskiego, który  – obok koncertów skrzypcowych Mieczysława Karłowicza i Karola Szymanowskiego – grany jest z powodzeniem na estradach całego świata przez kolejne pokolenia wiolinistów. Pisany przez kilka dobrych lat Deuxieme grand concerto d-moll stał się wyrazem dojrzałości twórczej kompozytora, podpartej jego wielkim doświadczeniem jako skrzypka-wirtuoza i świadomego swoich celów artysty. Wypracowany przez niego indywidualny język muzyczny łączący brawurową wirtuozerię oraz liryzm pozwolił mu wyrazić w Koncercie całą głębię osobistych doświadczeń i emocji.

Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej poprowadzi maestro Przemysław Fiugajski.

Koncert na zakończenie sezonu artystycznego w Filharmonii Gorzowskiej  jest jednocześnie otwarciem oferty letniej instytucji. 4 lipca rozpocznie się cykl Pikników Chopinowskich, odbywających się tradycyjnie na błoniach przy filharmonii. Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę o godzinie 18.00 i będą nieodpłatne.

 

298 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.