ROBOT DA VINCI W GINEKOLOGII

DAV

Już i ginekolodzy będą korzystać z da Vinci

Lekarze Magdalena Krzemińska i Krzysztof Kaczmarek, ginekolodzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w czwartek (24 czerwca) zdali w Berlinie celująco egzamin z obsługi robota chirurgicznego da Vinci. Tym samym dołączyli do 4 innych lekarzy którzy pod koniec maja i w połowie czerwca zdawali egzaminy certyfikacyjne. Tak więc da Vinci będzie służył także pacjentkom Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności.

– Nasze umiejętności były sprawdzane bardzo dokładnie, a egzamin trwał prawie 9 godzin – mówił tuż po uzyskaniu certyfikatu Krzysztof Kaczmarek, szef gorzowskiej ginekologii. – Zadań do wykonania było kilka, w tym np. usunięcie zajętych przez nowotwór jajowodów.

Pierwsze operacje z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci na oddziale położniczo-ginekologicznym mają się odbyć w lipcu.

 Projekt „Wdrożenie robotycznych systemów wsparcia zabiegów chirurgicznych na Głównym Bloku Operacyjnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. – Etap I” jest dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

 

181 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.