ROMANE DYVESA W GORZOWSKIM AMFITEATRZE

Romane Dyvesa 21

Już wkrótce 33. „Romane Dyvesa”

Znamy jest termin kolejnego festiwalu „Romane Dyvesa”. 14 sierpnia w gorzowskim amfiteatrze ponownie zagości muzyka cygańska z całego świata.  Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich odbędą się w Gorzowie po raz 33. 

„Romane Dyvesa” to najstarszy i najbardziej ceniony festiwal cygański w Europie. Odbywa się nieprzerwanie od 1989 roku. Organizatorem jest Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy w Gorzowie.

W tym roku do gorzowskiego amfiteatru, z roztańczonym i rozśpiewanym taborem przyjadą znakomici artyści cygańscy z Rosji, Francji, Serbii i z Polski. Niekwestionowaną gwiazdą festiwalu będzie zespół Terno, gospodarz wydarzenia. Na zaproszenie muzyków z Terno do Gorzowa przyjadą m.in. zespół Iło i Natasza Buzylieva, Gypsy Band, Sokół Orchestra, Sara Czureja Band. Na scenie pojawią się również znani z polskich scen muzycznych i tanecznych Natasza Urbańska, Weronika Curyło oraz Rafał Brzozowski.

  1. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa” odbędą się w sobotę 14 sierpnia w gorzowskim amfiteatrze MCK przy ul. Drzymały. Początek koncertu o godzinie 20.00.

Na tydzień przed festiwalem, Terno wystąpi na scenie „Dobry wieczór Gorzów”. W niedzielę 8 sierpnia o godzinie 17.00 zapraszamy na Stary Rynek.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury.

 

Info: Michał Jędrzejczak- Biuro Prezydenta Miasta

Fot. Terno

 

 

691 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.