ZAKOŃCZENIE ROKU W PAŃSTWOWEJ SZKOLE MUZYCZNEJ I ST. W SZCZECINIE

Relacja Magdy Milewskiej

MADZIA1DSC087801DSC087571DSC087851

Uroczysty komers, mający miejsce 22 czerwca w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza był z pewnością, szczęściem w nieszczęściu dla tegorocznych absolwentów – z jednej strony z radością uczestniczyli w wyjątkowej uroczystości, z drugiej ze smutkiem opuszczali mury ukochanej szkoły. O godzinie 17:00 liczna grupa rodziców, nauczycieli oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zebrała się w Sali Kameralnej, zwanej też Księżycową, aby tam podsumować wiele lat wspólnej nauki, trudności i sukcesów.

Rok szkolny 2015/2016 został zakończony uroczystym koncertem uczniów grających na rozmaitych instrumentach, rozdaniem, na pewno godnych podziwu, świadectw oraz balem absolwentów.

Zanim konferansjer powitał publiczność i przedstawił przebieg wieczoru, młody fagocista zaprezentował swój talent, oczarowując tym samym publiczność. Chwile później usłyszeć można było dźwięk fortepianu Steinway & Sons. Maja Dziczek wykonała utwór Przygotowanie kimona na święto Nowego Roku Janiny Garści, a Magda Milewska Małego Murzynka Claude’a Debussy’ego.

Pani Dyrektor Anna Tarnowska wygłosiła przemówienie. Podziękowała Radzie Rodziców i uczniom za długotrwałą współpracę. Wspomniała o tym, że najważniejsze jest to, aby nigdy się nie poddawać. Po koncercie utalentowanego gitarzysty, Szymona Kaczorkiewicza i niezwykle żywym utworze wykonanym na akordeonie przez Kamila Borsuka, odbyło się rozdanie świadectw – najpierw tych z wyróżnieniem. Podczas, gdy konferansjer opowiadał zabawne fakty o tegorocznych absolwentach, a pani dyrektor i wicedyrektor wręczały świadectwa, pan Gieorgij Polak przygrywał na fortepianie standardy Scotta Joplina.

Koncert w filharmonii zakończył duet flecistki, Hanny Karbownik i Szymona Kaczorkiewicza.

Ostatnim punktem komersu był Bal Absolwentów. W Hotelu Park została przygotowana sala na zabawę, która trwała niemal 3 godziny. Poczęstunek był naprawdę smaczny, a muzyka porwała do tańca każdego.

Zasłużone wakacje są z pewnością idealnym zwieńczeniem obchodów zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

Magda Milewska

629 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.