UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ŚP. GRAŻYNY WOJCIECHOWSKIEJ

 Grażyna Wojciechowska

Ostatnie pożegnanie radnej Grażyny Wojciechowskiej zaplanowano na poniedziałek 10 stycznia. Uroczystości  rozpocznie Msza św. w katedrze o godzinie 12,  pogrzeb zaplanowano na godzinę 14 na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej. 

Radna Grażyna Wojciechowska zmarła 3 stycznia br. w wieku 74 lat, pokonana chorobą.

Radną niezależną była prawie 28 lat. /wm/

Uroczystości pogrzebowe wieloletniej radnej, społeczniczki, nauczycielki i działaczki Związku Nauczycielstwa Polskiego zaplanowano na poniedziałek 10 stycznia.

Msza św. w intencji Grażyny Wojciechowskiej rozpocznie się w katedrze o godzinie 12. Tam wystawiona będzie urna z prochami zmarłej. O oprawę Mszy św. pogrzebowej zadbają aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.

Po Mszy w katedrze, urna zostanie przewieziona do nowej kaplicy „Products” przy cmentarzu komunalnym. Dla uczestników uroczystości będzie przygotowany transport na cmentarz. Będą to dodatkowe autobusy linii 111, które zabiorą żałobników z przystanku przy katedrze. Trasa autobusu będzie prowadziła do przystanku przy „Bramie B” przy ulicy Żwirowej.

Uroczystości w kaplicy rozpoczną się o godzinie 14. Po nich kondukt żałobny wyruszy do miejsca pochówku. Trasa konduktu będzie prowadziła z kaplicy, ulicą Żwirową, przez główną bramę cmentarza.

O oprawę uroczystości na cmentarzu zadba kwartet smyczkowy Dawida Pajdzika z Filharmonii Gorzowskiej oraz Gorzowska Orkiestra Dęta.

Po pogrzebie, dla jego uczestników będzie zapewniony transport powrotny w kierunku centrum miasta dodatkowymi autobusami MZK linii 111. Przystanek początkowy to „Brama B” cmentarza.

Godziny odjazdów autobusów MZK zarówno na pogrzeb i po uroczystościach pogrzebowych są uzależnione od czasu trwania uroczystości.

Uczestnicy pogrzebu, którzy nie będą korzystali z transportu MZK powinny korzystać z parkingu przy „Bramie B” przy ulicy Żwirowej. Na pozostałych parkingach miejsca będą zarezerwowane dla rodziny i  bliskich zmarłej oraz osób, zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.

Z uwagi na plan uroczystości pogrzebowych, w poniedziałek 10 stycznia br. po godzinie 14 nie będzie możliwy wjazd oraz wyjazd z cmentarza. To informacjach dla wszystkich, planujących na ten dzień pracę lub wizytę, która wymaga wjazdu samochodem na teren nekropolii.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski
Info: Marta Liberkowska
Dyrektor Wydziału -Wydział Promocji i Informacji

377 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.