FESTIWAL MORSOWANIA W KOŁOBRZEGU

 Mors99Mors6Mors 199Mosr4Mors9Mors7MOrs11Mors5

Po raz dziesiąty na plaży w Kołobrzegu odbyła się wielka, finałowa kąpiel morsów, którzy przybyli na trwający od 7 do 9 stycznia Światowy Festiwal Morsowania. Ostatniego dnia w samo południe uczestnicy zanurzyli się w bałtyckich falach. Wcześniej jednak  ubrani w kolorowe stroje przeszli w paradzie spod latarni na plażę przy molu. Poszczególne grupy morsów oznakowane były transparentami z nazwami klubów.

Przed wejściem do wody wszyscy rozgrzewali się przy rytmach muzyki, a we wspólnym tańcu udział brały także tłumy kibicujące entuzjastom mroźnych kąpieli. Jak informowali organizatorzy, ze względu na pandemię nie odbędzie się tradycyjny bal morsów ale zabawa z didżejem na plaży potrwa dłużej. Jedną z atrakcji był pokaz rzeźbienia w lodzie, którego efektem była figura morsa X Światowego Festiwalu Morsowania.

Każdy mógł się rozgrzać gorącą herbatą, grzańcem czy zjeść ciepły posiłek. Prowadzone były także akcje charytatywne, m.in osoby chętne mogły oddać krew.

-Celem naszego działania jest: ochrona i promocja zdrowia, upowszechnienie kultury fizycznej i sportu; propagowanie zdrowego trybu; propagowanie wiedzy na temat morsowania; propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz dawców szpiku kostnego  można przeczytać na stronie Kołobrzeskiego Klubu Morsów.

 

584 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.