PREMIERA BALLADYNY W GORZOWSKIM TEATRZE

Teatr7

Aktorom i pracownikom Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim życzymy wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z współtworzenia wartościowych dzieł i obdarzania nimi widzów, a widzom bez których teatr nie istnieje, wrażliwości na piękno obrazowanych treści i  przeżywania każdej sztuki.

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, odbyła się premiera Balladyny wg Juliusza Słowackiego w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Niezwykła uczta duchowa, możliwość przeżywania treści i emocji, aż do zapomnienia o otaczającym świecie – tak w kilku słowach można określić to co działo się na gorzowskiej scenie. Oryginalność połączona a może tylko muśnięta współczesnością, subtelne dotknięcia komizmu i w pełni osadzona w dramatyzmie ówczesnych czasów, a także w tych obecnych otwierająca pole do refleksji i zderzenia z okrutnym światem. Dobro i zło. Wojna i pokój. Prawda i fałsz i to, że król jest nagi ale także to, że Prawda zwycięża i Prawda boli – ujrzymy w Balladynie.

Wspaniała gra aktorska. Wszystkich trzeba wymienić, bo wszyscy mieli Coś do powiedzenia: Jakby nieświadomy tragizmu Kirkor – Bartosz Bandura, wspaniała i wspaniałomyślna wdowa  – Marzena Wieczorek, Goplana – Joanna Ginda-Lenart, Jan Mierzyński – Grabiec, Beata Chorążykiewicz – szamanka, Przemysław Kapsa – pustelnik, Magdalena Kasperowicz – Venus,
Maciej Kotlarz – Skierka,  Mikołaj Kwiatkowski- Gralon, Lekarz, Artur Nełkowski – Filon,  Cezary Żołyński – Fon Kostryn, Dominik Jakubczak – Chochlik (gościnnie). Piękne: Magdalena DwurzyńskaAlina i Marta Karmowska – Balladyna.

Gorąco polecam do przeżywania klasyki w tym przypadku „Balladyny” w reżyserii Pawła Paszty, dramatu Juliusza Słowackiego – wieszcza, który wielokrotnie okazał się prorokiem – będąc poza własnym krajem.

Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Obchodzony jest 27 marca na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce w 1957 r.

Rozmowa z reżyserem spektaklu: http://wandamilewska.pl/?p=15214

 

230 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.