CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE POWSTAŁ! ALLELUJA

ALLE5

Pozdrawiamy się dzisiaj: Chrystus Zmartwychwstał!

W odpowiedzi słyszymy: Prawdziwie Powstał albo Prawdziwie Zmartwychwstał.

W moim domu odpowiadało się Prawdziwie Powstał. Takie pozdrowienie z samego rana  zawsze pierwszy przekazywał mój Tata. Potem jechaliśmy na Mszę św. rezurekcyjną do kościoła św. Krzyża przy ul. Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim, obecnie pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża św.

Choć to nie była nasza rodzinna parafia, jednak tradycją stało się wielkanocne uczestniczenie w tym kościele, w którym Rodzice ślubowali sobie Miłość, Wierność i Uczciwość Małżeńską i że się nie opuszczą aż do śmierci i słowa dotrzymali, kilkadziesiąt lat się wspierając w radościach, trudach, sprzeczkach i godzeniu się.

Natomiast moja tradycja ograniczyła się do tego, że w tym kościele także przyrzekałam swojemu Mężowi a On mnie. I przy Bożym wsparciu po kilkudziesięciu latach nadal pamiętamy o naszej przysiędze, kłócąc się i godząc, pyskując i  przymilnie spoglądając, spode łba też :) . Natomiast na Mszy św. rezurekcyjnej bywamy w różnych kościołach i nie zawsze razem. Dzisiaj mój Mąż o godz. 6 był w parafii Najświętszego Zbawiciela, a ja śpiewałam Alleluja w ciepłej gorzowskiej katedrze wczoraj wieczorem.

Podczas dzisiejszej przedpołudniowej Mszy św. w naszej centralnej farze, proboszcz ks. Zbigniew Kobus pozdrowił wiernych: Chrystus Zmartwychwstał! Jednak odpowiedzi ledwo dało się słyszeć, tylko gdzieniegdzie pojedyncze głosy wypowiedziały: Prawdziwie Zmartwychwstał.

Jak widać mamy zaległości w odrabianiu rodzinnego zadania domowego. Uczmy nasze dzieci i wnuki  wzajemnie z miłością się pozdrawiać. Po to Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja!

Optymistyczne jest to, że ludzie licznie powracają do Boga, korzystają z sakramentów św. Nawet dziś w pierwszy Dzień Wielkanocy klękali w konfensjonale. Serce rośnie, widząc młodych małżonków z dziećmi szwendających :) się po kościele, zaglądajacych do miejsc gdzie tylko kapłan przebywa. Kościół to my ludzie, młodzi, starzy, o kulach, balkonikach, trzeźwi i zamroczeni – bo tacy też byli, przybici problemami, zagubieni odejściem od Stwórcy ale też znajdujący Go, zrozpaczeni, płaczący mężczyźni (kobiet nie widziałam).

Kościół to my ludzie, im więcej dobra w nas tym Kościół lepszy, moralniejszy. Boży! Miejmy oczy otwarte, zobaczmy jakie cuda się dzieją!

AMEN :)

wm

114 total views, 3 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.