ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. SETKI WIERNYCH W MYŚLIBORZU

 SANKSanktuarium Myślibórz-01491SAM MSAM7

Foto Grzegorz Milewski

Setki wiernych przybyły 24 kwietnia do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu w diecezji szczecińsko – kamieńskiej. Wypraszanie łask z okazji przypadającego święta Miłosierdzia rozpoczęło się w przeddzień, czuwaniem modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem i  Mszą św. o północy. Pielgrzymi przybyli m.in. z Lublina, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego.

Po raz dziewiąty Statuetką Myśliborskiej Róży Miłosierdzia uhonorowano osoby które mają tzw. „wyobraźnię miłosierdzia”. Statuetki wyłonione w konkursie „Samarytanin Roku 2021” otrzymali: Anna Lasota za pracę w domowym hospicjum oraz dziekan wydz. Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego ks. prof. Grzegorz Chojnacki za całokształt pracy naukowej.

Po Eucharystii obyło się uwielbienie obrazu  Jezusa Miłosiernego, a Godzinę Miłosierdzia poprowadziły siostry zakonne z gorzowskim zespołem Nowonarodzeni.

Mszy św. odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Krzysztof Owczarek, salezjanin ze Szczecina.

Myśliborskie nieduże sanktuarium malowniczo położone naprzeciwko parku i jeziora   nawiedzają każdego roku tysiące pielgrzymów. Miasto położone jest na trasie między Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim.

Znajdujący się tu klasztor jest domem macierzystym Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, które przebywają w nim od 1947 roku.

–  Kościół i klasztor, wymienione w proroczej wizji bł. Siostry Faustyny i opisane w Dzienniczku wydają się być miejscem wskazanym przez Opatrzność dla szczególnej czci Miłosierdzia Bożego i oparciem dla Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego – napisano w akcie erekcyjnym kościoła.

Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił 30 kwietnia 2000 r. św. Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny.

Więcej na eKAI:  https://www.ekai.pl/mysliborz-setki-wiernych-na-swiecie-milosierdzia-d617334/

76 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.