PREZYDENT KOŁOBRZEGU MODLIŁ SIĘ O POGODĘ NA PRO JAZZ FESTIWAL

JazzJazz1

Pro Jazz Festiwal rozpoczął się 5 sierpnia 2016 r. wieczorem w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. To kolejna tego lata kulturalna propozycja skierowana do  mieszkańców i wczasowiczów pięknego Kołobrzegu. Prezydent Janusz Gromek, spóźniony na inaugurację, wytłumaczył, że był się trochę pomodlić o pogodę, na czas trwania trzydniowego festiwalu.

PRO JAZZ Festiwal odbywa się już po raz siódmy w Kołobrzegu.

Na początek wystąpił zespół z Kanady ART the Band, którego członkowie są studentami z Toronto. Austin Gembora- perkusista, którego tata jest kołobrzeżaninem, mówił poprawną polszczyzną z lekkim akcentem. Prosił o kupowanie płyt i koszulek, ponieważ pieniądze ze sprzedaży pozwoliłyby zrekompensować wydatki, które muzycy ponieśli na przylot do Polski. Zespół wystąpił po raz pierwszy w swojej historii właśnie tutaj w Kołobrzegu na koncercie inauguracyjnym. W kolejne dni będą koncertować w Berlinie i Londynie.

Wczoraj wystąpiły także zespoły: Mr Krime Live Band feat. Eskaubei oraz Electro-Acoustic Beat Sessions, który zagrał koncert ”W hołdzie Komedzie” –  poświęcony nieżyjącemu już kompozytorowi i pianiście jazzowemu Krzysztofowi Komedzie.

Od 5 do7 sierpnia na kołobrzeskiej scenie plenerowej RCK, pojawią się różne nurty jazzu, artyści młodzi i doświadczeni, polscy i zagraniczni. Jak co roku odbędzie się także konkurs zespołów jazzowych. Po każdym koncercie w Cafe Nuta odbywać się będą jam sessions.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

W sobotę 6 sierpnia o godz. 13  odbyły się przesłuchania VII Ogólnpolskiego Przeglądu Muzyki Jazzowej. Wystąpili: Adam Jarzmik Quintet, Bacewicz Jazz Quintet, Piewcy prowokacji, ŻYŃY Kolektiff .

Natomiast o godz. 19 wystąpią: Yarosh Organ Trio, Leszek Kulakowski Ensemble „Looking Ahead” oraz Hanna Banaszak.

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 19 rozpocznie się koncert laureatów VII Ogólnpolskiego Przeglądu Muzyki Jazzowej, wystąpią Piotr Wojtasik Quartet, Grégoire Maret feat. Zara McFarlane and The French Connection.

Organizatorem festiwalu jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta.

Dyrektorem festiwalu jest, Tadeusz Kielar, Dyrektorem Artystycznym festiwalu – Monika Dziedzic. W jury zasiadają:
Maciej Sikała – przewodniczący
Piotr Wojtasik
Eric Allen

 

 

 

 

1,489 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.