TRWA AKCJA „ODKUPMY GORZÓW”

Fot_D_Adamski-tabliczki_2Fot._B_Nowosielski-Kosci_odkupmy_Gorzow

Odkupmy Gorzów! – to akcja, która przypomina właścicielom zwierząt o ich obowiązkach oraz uczy dbałości o najbliższe otoczenie.   

Organizatorzy akcji, czyli Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i Vetoquinol Biowet, rozpoczęli  promowanie inicjatywy podczas Dni Gorzowa. Rozdawano ulotki informacyjne oraz ufundowane przez Vetoquinol Biowet dyspensery, czyli plastikowe opakowania w kształcie kości z woreczkami na odchody.

18 i 25 sierpnia gorzowscy strażnicy miejscy, będą namawiać mieszkańców, by sprzątali po swoich czworonogach.

W codziennych patrolach strażnicy przeprowadzają rozmowy z właścicielami, a zamiast mandatów  wręczają woreczki do sprzątania. Straż Miejska edukuje także najmłodszych biorących udział w półkoloniach w Słowiance. W Miasteczkach Ruchu Drogowego strażnicy miejscy będą przeprowadzać warsztaty dotyczące bezpiecznego powrotu do szkoły. Jednym z bloków tematycznych będzie przypominanie o obowiązkach właścicieli psów oraz, jak zachować się w przypadku ataku psa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 sierpnia w Parku Kopernika, drugie – 25 sierpnia przy ul. Paderewskiego. Oba w godz. 16.30 – 18.00.

Akcja Odkupmy Gorzów jest kampanii społecznej dotyczącej psów w przestrzeni miejskiej pt. Gorzów Wielkopolski – miasto przyjazne psom, którą firma Vetoquinol zaproponowała władzom miasta. Pod koniec lipca Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego umieścił w parkach i na skwerach 25 tabliczek informacyjnych z napisem: Posprzątaj po swoim psie. Można je znaleźć m.in. na skwerze obok pomnika Orląt Lwowskich, w parku Wiosny Ludów, na skwerze przy ul. Jagiełły i przy murach obronnych.

1,003 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.