„PORANEK POETYCKI” W GORZOWSKIEJ BIBLIOTECE

BEATA20221123_121027WTZ20221123_120704WITNICA5

„Poranek poetycki” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zgromadził 23 listopada twórców i artystów będących podopiecznymi środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Domu Pomocy Społecznej.

Organizatorem spotkania był dział biblioteki: Ośrodek Integracji i Aktywności , którego kierownikiem jest  Beata Toruńska.

Pani kierownik rozpoczęła poranek od przedstawienia tomiku wierszy wydanego przez Stowarzyszenie Człowiek w Potrzebie Wolontariat Gorzowski, którego egzemplarze rozdane zostały chętnym w prezencie.

Potem bardzo osobistą poezję przeczytała autorka Elżbieta Kiwalska ze  Środowiskowego Domu Samopomocy w Witnicy. Także Jolanta Sawicka z Dom Pomocy Społecznej nr 2 z filią Dom w Połowie Drogi podzieliła się refleksjami swojej twórczości. Następnie Agnieszka Walko, Magda Duda i Anna Lichman przeczytały kolejno wiersze Lucyny Polak z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Złota Jesień”, Hanny Krupy i Marka Kołodzieja z ŚDS przy ul. Armii Polskiej w Gorzowie Wlkp.

Całość spotkania uświetniły występy Grupy Teatralnej „Nie na żarty”  oraz Zespołu wokalnego „Kometa” z Domu Pomocy Społecznej nr 2 z filią w Połowie Drogi, którymi kieruje Marcjanna Wiśniewska, a grupę teatralną aktorsko przygotowuje także aktor Marcin Ciężki.

Uczestniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowała Dominika Ślązak.

Wiersze czytane przez autorki a także przez osoby wybrane, stworzyły niezwykle ciepłą atmosferę kulturalnej imprezy. Poetyczne treści powodowały łezkę w oku ale były też zabawne wersy wywołujące śmiech.  Znane piosenki w wykonaniu „Komety” nucili prawie wszyscy uczestnicy a zadumali się słuchając aktorskich interpretacji popularnych wierszy w wykonaniu Grupy Teatralnej „Nie na żarty” ale żarty na szczęście też były.

Scenę zdobiły prace malarskie pędzla Hanny Krupy, której rysunki są także ilustracjami wydanych publikacji.

 

 

437 total views, 4 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.