SPOTKANIE Z DZIENNIKARKĄ DOROTĄ FRĄTCZAK

PLAKADOROTADSC08201-1DSC08213DSC08218DSC08212DSC08205

W ramach cyklu „Nowa Marchia – Prowincja Zapomniana – Ziemia Lubuska – wspólne korzenie” odbyło się 16 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zb. Herberta spotkanie z dziennikarką Dorotą Frątczak.

Wydarzenie pod tytułem ,,Dokąd prowadzi ciekawość świata i ludzi?’poprowadziła red. Izabela Patek z Radia Zachód. Na jej pytania odpowiadała bohaterka spotkania Dorota Frątczak, która podzieliła się informacjami o swojej pracy twórczej.

Spotkanie otworzył Grzegorz Urbanek, kierownik Działu Regionalnego WiMBP, prezentując sylwetkę Doroty Frątczk.

Urozmaiceniem spotkania był występ muzyczny Moniki Kowalskiej, która śpiewała i grała na gitarze.  Występ rozpoczęła od ulubionej piosenki Doroty z repertuaru Marka Grechuty „Pomarańcze i mandarynki”.

DOROTA FRĄTCZAK – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, dziennikarka przez ponad 45 lat związana z prasą lokalną i regionalną (Ziemia Gorzowska, Głos Wielkopolski, Polska The Times – Głos Gorzowa, Gazeta Lubuska, Gorzowskie Wiadomości Samorządowe, współpracowała z około 50. pismami ogólnopolskimi i lokalnymi w innych regionach, m.in. Polityką, Prawem i Życiem, Przeglądem Tygodniowym, Walką Młodych, Sztandarem Młodych, Sycyną, TIM-em, Gazetą Samorządową, Gazetą Krakowską, Tygodnikiem Ciechanowskim. Obecnie prowadzi Gorzowski Biuletyn Lekarski)
Laureatka nagród w ogólnopolskich konkursach na reportaż, m. in. im. Adama Polewki, im. F. Gila, oddziału SDP w Zielonej Górze, Sztandaru Młodych. Jest autorką książek:
W przestrzeni tęczy (zbiór reportaży trzech autorów), 
Szymanek (monografia artystki plastyczki),
Keep Swinging. Monografia Jazz Clubu „Pod Filarami” w Gorzowie Wielkopolskim (literatura faktu). książka znajduje się m.in. w zbiorach Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych)
oraz współautorką kilku prac zbiorowych:
Droga do filharmonii (rozdziały: Szkolnictwo muzyczne i „Odeon” Gorzowska Orkiestra Kameralna). Filharmonia Gorzowska, Gorzów 2012,
Edukacja w dziedzinie jazzu i muzyki estradowej w Polsce (raport, praca zbiorowa, rozdział Ruch animacji jazzowej. Mała Akademia Jazzu). Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa 2013
Jazz w kulturze polskiej, redakcja naukowa Rafał Ciesielski (zbiór artykułów naukowych, rozdział Jazz Club „Pod Filarami” – wartość zagrożona?). Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra 2014
W 1984 roku była współzałożycielką Stowarzyszenia Krajowy Klub Reportażu. Jest członkiem zarządu KKR, prowadzi stronę internetową klubu.
W latach 2008 – 2012 członek Rady Programowej Radia Zachód.

156 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.