BP ZADARKO POŚWIĘCIŁ TABLICĘ INFORMACYJNĄ O ŚW. JANIE PAWLE II W KOŁOBRZEGU

TAB1KAT1

Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko poświęcił 16 października wieczorem tablicę informacyjną o św. Janie Pawle II – patronie nowo powołanej Alei w Kołobrzegu (do tej pory ulica Walki Młodych). Tablica umieszczona jest na skrzyżowaniu ulic Sybiraków i Alei św. Jana Pawła II, a jej inicjatorem i fundatorem jest Kołobrzeskie Duszpasterstwo Ludzi Morza.
Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem „Barki”, prowadził je kpt. Wojciech Podborączyński, który powiedział, że ta tablica ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest miejscem składania kwiatów czy stawiania zniczy. Na tej tablicy znajdują się, nota biograficzna oraz informacje dotyczące związku Jana Pawła II z Kołobrzegiem, fragment homilii wygłoszonej w Koszalinie i akt nadania Honorowego Obywatela Kołobrzegu – Janowi Pawłowi II oraz zdjęcia z 1975 r. Na dole tablicy znajdują się loga kołobrzeskich firm morskich.

Kapitan przypomniał, że tablica religijnego kultu jest umieszczona na murze konkatedry, w miejscu, w którym w 1975 r. stał ołtarz, a przy nim Karol Wojtyła, ówczesny abp metropolita krakowski przewodniczył koncelebrowanej Mszy św., w czasie której kazanie wygłosił kard. Stefan Wyszyński Prymas Polski.

więcej: https://system.ekai.pl/kair/?screen=depesza&_scr_depesza_id_depeszy=544328

Wanda Milewska

1,073 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.