GRUPA MOCARTA NA MSZY ŚW. W INTENCJI ŚP. ARTURA RENIONA

Kościół 5GRUPA

Każdego roku członkowie kwartetu smyczkowego Grupa MoCarta uczestniczą we Mszy św. w kościele bł. Edwarda Detkensa na Bielanach w Warszawie, odprawianej w intencji tragicznie zmarłego w 2000 r. Artura Reniona – pierwszego wiolonczelisty zespołu.

Tak było również minionej niedzieli 29 października 2017 r. . Proboszcz parafii, ks. Wojciech Drozdowicz, przypomniał sylwetkę nieżyjącego muzyka. Oprawę muzyczną Liturgii zapewnili członkowie kwartetu.

„Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność muzycy rozpoczęli w 1995 r. .Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion. Początkowo współpracowali z telewizją Canal + prezentując krótkie żarty muzyczne, a ich debiut przed publicznością miał miejsce na XIII Przeglądzie Kabaretów „PaKa 97” – czytamy na http://www.grupamocarta.art.pl/pages/o-nas.html

Maria Renion – mama Artura zmarła w maju tego roku. Przez wiele lat współpracowała z kwartetem, była także inicjatorką wręczania podczas Rybnickiej Jesieni Kabaretowej  Melodyjnej Nagrody im. Artura za kabaretową piosenkę.

„Pani Maria Renion należała do takiego rodzaju ludzi, o których mówi się „Człowiek-instytucja” – napisali muzycy na portalu, z którego można się m.in dowiedzieć, że: „Artur – wiolonczelista Akademii Muzycznej w Warszawie – w 1995 r. wraz z Filipem Jaślarem wpadli na pomysł założenia kwartetu GrupaMoCarta. Spędziliśmy razem pięć wspaniałych lat, przepełnionych rozwojem, twórczością i niczym nieuzasadnioną radością wspólnego muzykowania. Kilka dni po 14.X.2000, Mama Artura znalazła nad Jego biurkiem kartkę z nazwiskiem Bolek Błaszczyk. Bolek gra z nami do dziś. Sygnał przyszedł na czas”.

Wanda Milewska

2,083 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.