OTWARCIE WYSTAWY MALARSTWA TAMARY BACZKOWSKIEJ-URBAN

TAMAMere Julek

Fot. /W białym płaszczu Tamara  Baczkowska- Urban, z mikrofonem komisarz wystawy Renata Dymna, na gitarze gra Julian Mere/

W podziemiu kościoła pokamedulskiego w par. bł. Edwarda Detkensa na Bielanach w Warszawie, otwarta została 29 października 2017 r. wystawa obrazów Tamary Baczkowskiej – Urban.

Malarka pochodzi z Warszawy, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.

Jej obrazy zdobią wnętrza nie tylko w Polsce ale także w Europie, USA, Kanadzie i Australii. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe, rysunek, grafikę, rzeźbę /małe formy, płaskorzeźby/, grafikę użytkową. W dorobku ma wiele graficznych opracowań książek, edukacyjnych książeczek dla dzieci, kalendarzy, plakatów, pocztówek okolicznościowych i logo.

Na wystawie w podziemiach pokamedulskich zaprezentowała głównie tematykę przyrodniczą, pokazującą drzewa…. wiele drzew.

Artystka o obrazach nie opowiadała, zapewniła zwiedzających, że one  przemówią same. Szczegółowe informacje na temat jej twórczości znajdują się na: http://tamarabu.w.interiowo.pl/

Muzycznie, wernisaż uświetnił Julian Mere – aktor, wokalista, związany z Teatrem Rampa. Artysta zafascynowany poezją Jacka Kaczmarskiego stał się bardem i twórcą wielu piosenek.

W nastrojowych wnętrzach podziemi, przygotowano gościom słodki poczęstunek, ciasta owocowe i serniki, oczywiście kawę i herbatę oraz zimne napoje.

Wanda Milewska

1,098 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.