„DĘBNOWSKIE INSPIRACJE”

Ania Szymanek

Anna Szymanek, fot. Bogdan Bloch

Dyr DOKPlener debnowski

Na zdj. z-ca burmistrza Wojciech Czepułkowski i dyr DOK Joanna Rau

 

„Dębnowskie inspiracje” – to poplenerowa wystawa malarstwa, podsumowująca dwa lata Ogólnopolskich Spotkań Malarskich odbywających się w Dębnie Lubuskim, pod kierunkiem komisarza pleneru Anny Szymanek.

Miłośnicy sztuki obejrzeli 14 stycznia 2016 r. prace artystów zaprezentowane w Galerii „Pod Pocztową Trąbką” przy ul. Jagiellończyka w Gorzowie Wlkp. .

Anna Szymanek zwróciła uwagę, że oprócz krajobrazu i terenu, w którym się przebywa i tworzy, najważniejsza jest życzliwość ludzi, a tej w Dębnie nie brakuje – zapewniła gorzowska artystka. Potwierdzeniem jej słów była obecność na wystawie zastępcy burmistrza Wojciecha Czepułkowskiego oraz przedstawicieli Dębnowskiego Ośrodka Kultury z dyrektorem Joanną Rau.

„W Dębnie są piękne dęby i jeziora i jest to piękne miasteczko. Najważniejsze jednak jest to, że są tam ludzie, którzy chcą spotykać się z twórcami, dla których przyjazd artystów oznacza promocję miasta. O Dębnie mówi się w związku z tym w całej Polsce ale także za granicą, bo tam trafiają foldery promujące dębnowskie plenery. Organizowanie plenerów jest bardzo korzystne dla miasta, bo każdy zostawiony tam obraz po jakimś czasie nabiera coraz większej wartości. Po każdym plenerze artyści przekazują miastu w darze jeden obraz” – mówiła Anna Szymanek, która już po raz 94. zorganizowała malarski plener. Jej prace także prezentowane były podczas „Dębnowskich inspiracji”.

W wernisażu uczestniczyło troje twórców: Iwona Markowicz-Winiecka z Gorzowa Wlkp. , Irena Smoleń z Jenina oraz Włodzimierz Browiński z Dębna Lubuskiego.

„Malarz na co dzień pracuje sam, podczas pleneru ma możliwość przebywania z osobami o podobnych zainteresowaniach. Mimo, iż tam także pracuje w odosobnieniu, to w przerwach jest możliwość porozmawiania i wymiany poglądów. Ważne jest samo spotkanie z ludźmi” – powiedziała Iwona Markowicz-Winiecka, która wielokrotnie uczestniczyła w dębnowskich plenerach.

W roku 2014 i 2015 w Dębnie Lubuskim tworzyli malarze z Katowic, Warszawy, Gliwic, Sulechowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łagowa, Włocławka, Krakowa, Gubina, Dębna Lub. , Jenina i Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Sopotu, Kazimierza Dolnego, Tych, Koszalina, Lublina, Koniakowa, Poniatowej, a także z Niemiec.

2,252 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.