KOŁOBRZESKA BAZYLIKA MA NOWEGO PROBOSZCZA

Ks

Ks. dr Andrzej Pawłowski, decyzją ordynariusza diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej bpa Edwarda Dajczaka, został proboszczem kołobrzeskiej bazyliki. Dziś jako duszpasterz parafii po raz pierwszy odprawił tu Mszę św. prosząc wiernych o modlitwę w jego intencji.

W homilii, odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii wg św. Marka, zwrócił uwagę na bojaźń ludzi, o której świadczą m.in. badania statystyczne, wg których najbardziej boimy się ataków terrorystycznych, niekontrolowanego napływu uchodźców, chorób czy wypadków.  – Nie bójcie się. Wierzcie – powiedział nowy proboszcz, jednocześnie prosząc Boga, aby ta świątynia stała się jego domem.

Powiedział, że nie jest politykiem więc nie będzie expose, natomiast prosi wszystkich parafian i gości o modlitwę w jego intencji. Kapłan przypomniał o swoich poprzednikach, ich wkładzie dla kołobrzeskiego kościoła i społeczności, nie odważył się wymieniać zasług niedawno zmarłego pierwszego proboszcza bazyliki ks. Józefa Słomskiego, dzięki którego  zaangażowaniu było możliwe odbudowanie zrujnowanej w czasie wojny katedry.

Powiedział, że jego poprzednicy ks. Tadeusz Wilk i ks. Chęciński są mu bardzo bliscy, ponieważ pochodzą z tej samej parafii.

Ks. dr Andrzej Pawłowski dotychczas pełnił funkcję oficjała w Sądzie Biskupim.

1,753 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.