KOŁOBRZEG: ROZPOCZĄŁ SIĘ XVIII. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ,, MUZYKA W KATEDRZE”

KON55KONC55

Fot. Grzegorz Milewski

Koncert inauguracyjny XVIII. Międzynarodowego Festiwalu ,, Muzyka w Katedrze” rozpoczął się 5 lipca późnym wieczorem w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu muzyką sakralną dworów angielskich i niemieckich z XVI i XVII wieku, w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego.

Artyści wykonali  kompozycje Thomasa Tallisa, Henrego Purcella, Johanna Bacha, Johann Christopha Bacha, Johanna Michaela Bacha i Johanna Sebastiana Bacha.

Więcej:  https://ekai.pl/kolobrzeg-rozpoczal-sie-festiwal-muzyka-w-katedrze/

Organizatorem Festiwalu ,, Muzyka w Katedrze”  jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, które jest także współorganizatorem obecnie odbywającego się  VII. Kołobrzeg Suspense Film Festival, podczas, którego emitowane są filmy polskie i zagraniczne, prezentujące przemoc, wulgaryzmy i perwersje, m.in. „Kobiety mafii” czy „Blue my mind”.

Ceny biletów na koncert „Muzyka w Katedrze” wynoszą od 25 do 35 zł, natomiast  na filmy  – 5 zł.

Jeden z widzów w rozmowie z milpress, powiedział, że norweski film “Thelma”, który pokazany zostanie w sali RCK 7 lipca o godz. 16.45 w reż. Joachima Triera, był już prezentowany w Kołobrzegu 20 maja. – Według   mnie stanowi on zwieńczenie zgorszenia, prezentowanego na Kołobrzeg Suspense Film Festival. Wątek homoseksualny dwóch kobiet zestawia się z ośmieszaniem chrześcijańskich praktyk religijnych poprzez obraz fanatycznych rodziców. Wielokrotne powtarzanie przekleństw w odniesieniu do Świętego Imienia Jezus obnaża intencje twórców filmu. Cel jest oczywisty. Zgorszenie widowni i zniechęcenie do wartości chrześcijańskich i Kościoła – powiedział uczestnik katedralnego koncertu, który śledzi m.in działania kultury świeckiej. Bilet na ten film kosztuje również 5 zł.

Wanda Milewska

1,365 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.