KONCERT W BLEDZEWIE „W HOŁDZIE MB ROKITNIAŃSKIEJ”

PART_1539511374453BATOBAT

W przypadający  7 października jubileusz 350-lecia przeniesienia obrazu Matki Bożej z Bledzewa do Rokitna odbył się koncert „W Hołdzie Matce Bożej Rokitniańskiej”.  W kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie wystąpił Andrzej Bator światowej sławy baryton operowy.

Andrzej Bator pochodzi z Bledzewa, mieszka w Warszawie i Nowym Jorku. Jest Honorowym Obywatelem gminy Bledzew. Sztukę wokalną zdobywał pod kierunkiem słynnych śpiewaków Metropolitan Opera i La Scali. Śpiewał w Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze pod egidą Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Studia wokalne ukończył w  Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Otrzymał dyplom w klasie śpiewu operowego. Komponuje pieśni maryjne. Śpiewał na scenach Ameryki, Australii i Europy. Św. Jan Paweł II w Castel Gandolfo powiedział do niego: „Andrzeju, nie zmarnuj talentu. Śpiewaj Bogu, Maryi i ludziom”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Tadeusz Lityński oraz Starosta Międzyrzecki Grzegorz Gabryelski.

 

1,246 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.