OBCHODY 76. ROCZNICY DEPORTACJI NA SYBIR

PomnikSybiracyIMG_5079_1Kadeci

Foto Henryk Jarmołowicz

Uroczystościami na cmentarzu komunalnym oraz wieczorną Mszą św. w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Gorzowie Wielkopolskim, z udziałem Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru istniejącej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyły się 10 lutego, obchody 76. rocznicy masowej deportacji Polaków na nieludzką ziemię.
W imieniu Wojewody Lubuskiego wieniec pod pomnikiem złożył dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Paweł Klimczak. Udział wzięli m.in. kapelan Sybiraków ks. Henryk Jacuński oraz wiceprezydent miasta Janusz Dreczka.
Podczas wieczornej Mszy św. w intencji ofiar totalitaryzmu, Sybiraków żyjących, chorych, cierpiących, tych, którzy odeszli a także za kadetów, ks. Waldemar Kostrzewski w kazaniu przypomniał historię pierwszej deportacji Polaków. Podkreślił także wagę obecnych działań ludzi, którzy za to, że byli wierni ojczyźnie, w ciągu jednej godziny musieli być gotowi do wyjazdu w nieznane, pozostawiając cały dobytek. Teraz ci ludzie pragną przekazywać historię, ofiarując swój czas na spotkania edukacyjne i uroczystości patriotyczne, bo oni pamiętali, że Bóg, honor i ojczyzna – to najważniejsze wartości. To jest wspaniałe, że dziś razem się modlą ci, którzy wtedy cierpieli i młodzi, dla których ważny jest patriotyzm – zauważył ks. Kostrzewa, apelując do wszystkich o silną wiarę.

Więcej na: http://system.ekai.pl/kair/?screen=depesza&_scr_depesza_id_depeszy=518084.

2,628 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.