NIEMIECKI DYPLOM DSD II W GORZOWSKIM IV LO

TABLICA5

Fot. ze str. http://www.gorzow.pl/PL/3235/8180/W_IV_LO_z_DSD_II/k/

Informuje Dariusz Wieczorek – Wydział Promocji i Informacji UM

22. stycznia w IV LO im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wielkopolskim zostanie odsłonięta tablica potwierdzająca, iż to liceum należy do sieci ponad tysiąca szkół, w ponad 60 krajach na świecie, które przybliżają język i kulturę Niemiec.

W szkołach tej sieci istnieje możliwość zdobycia dyplomu DSD II (Deutsches Sprachdiplom), który jest świadectwem znajomości języka niemieckiego, niezbędnej dla podjęcia studiów wyższych w Niemczech.

Z egzaminem DSD II i polską maturą można podjąć studia na każdym kierunku w Niemczech.

Dyplom może być również przydatny dla studentów polskich uczelni, którzy będą chcieli i mieli możliwość wyjechać na stypendium do Niemiec.

Absolwent DSD II zwiększa swoje szanse na zatrudnienie na polskim i europejskim rynku pracy – podkreśliła Hanna Mickiewicz-Kędziora, dyrektor IV LO.

Egzaminy na DSD są przeprowadzane w szkołach średnich w klasie maturalnej. Certyfikat DSD II zdaje się na poziomie B2/C1; egzamin ten jest niemieckim odpowiednikiem egzaminu CAE z Cambridge. Do egzaminu podchodzi się bez konieczności uiszczania jakiejkolwiek opłaty, o ile zdaje się go grupowo.

 

 

 

530 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.