GORZOWSKI KIK: BĄDŹMY CZULI NA POTRZEBY BLIŹNICH

– Bądźmy czuli na potrzeby bliźnich, szczególnie w czasie stanu epidemicznego – napisał do członków KIK-u, prezes Stanisław Księżniakiewicz, sugerując też aby czas kwarantanny był okresem rozwoju duchowego, a mimo separacji utrzymywać kontakty telefoniczne czy elektroniczne.

– Ten czas kwarantanny, izolacji, wykorzystajmy dla naszego rozwoju. Utrzymujmy kontakty telefoniczne, elektronicznie,  mimo separacji utrzymujmy bliskość. Pomimo, że kościoły są zamknięte pamiętajmy, że „chrześcijańska tożsamość musi łączyć trzy wymiary: intelektualny i bazujący na dialogu ze współczesną kulturą, medytacyjno-kontemplacyjny oraz społeczny wyrażający się w społecznym działaniu. Dopiero w tym połączeniu w pełni wyrażać się może chrześcijańska przyszłość’ – napisał prezes KIK-u. cytując ks. Tomasa Halika.

Dalej informuje, że działalność KIK-u jest zawieszona do 15 kwietnia ale może konieczne będzie przedłużenie tego okresu jeszcze na długie tygodnie a może miesiące. – W tym okresie bądźmy czuli na potrzeby bliźnich. Gdyby konieczna była pomoc, proszę o informację, wspólnie będziemy problemy rozwiązywać. Ze zrozumiałych względów wprowadzane są przez rząd surowe rygory dyscyplinujące. Uciążliwe dla  nas wszystkich – podkreślił Księżniakiewicz, dołączając życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy: – Niech Chrystus Zmartwychwstały zawsze przemienia nasze duchowe wnętrze, abyśmy z wiarą, nadzieją i miłością pokonywali wszystkie trudności. Szczęść Boże!

Gorzowski Klub Inteligencji Katolickiej od wielu lat jest organizatorem Dni Kultury Chrześcijańskiej, prowadzi m.in. ekumeniczną współpracę polsko – niemiecką, organizuje także cotygodniowe spotkania biblijne w parafii katedralnej, w które włącza się proboszcz ks. dr Zbigniew Kobus.

468 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.