DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO 2020

teatr

Informuje Ewa Kunicka Dział Promocji i Obsługi Widzów

Dzień Teatru Publicznego 2020. Bez kolejek i bez widzów, ale razem.

Co roku, mniej więcej o tej porze, mówiliśmy, że w teatrze – i nie tylko w teatrze – „grosze grają rolę”. To hasło obchodzonego od 2015 roku Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za grosze”. Liczyliśmy widzów, miasta, spektakle. W tym roku nie będziemy. Nie będzie też tego święta w dotychczasowej formie.

Ze względu na pandemię tegoroczna akcja zostanie przeniesiona do Internetu . Mimo rezygnacji z formy „Bilet za grosze” na żywo i z widzami, chcemy, abyście Państwo zobaczyli, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, że #CZEKAMY – na widzów i na to, że będzie lepiej.

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. 16 maja o 20.00 w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego zaprezentuje na kanale You Tube sztukę Stanisława Wyspiańskiego pt.: „Wesele”.

Spektakl w reżyserii Agaty Biziuk pokazuje, że arcydramat Wyspiańskiego po ponad stu latach, które dzielą nas od jego powstania, nie traci na swej aktualności. To co boleśnie dotykało naszych przodków ze smutkiem odkrywamy u siebie dzisiaj. Idea wspólnotowości naszego społeczeństwa leży w gruzach z powodu braku komunikacji i niemożliwości podjęcia wspólnego czynu. Bohaterowie uwięzieni we własnych przywarach, kliszach, nie mają możliwości przełamania wzajemnych uprzedzeń. „Chocholi taniec”, w rytm którego kręcą się sprawy ważne i błahe, wielcy i mali bohaterowie – trwa nadal.

Autorzy inscenizacji, by uaktualnić podejmowane przez Wyspiańskiego wątki, przenoszą akcję dramatu w czasy współczesne. Plastyka podejmuje wątek Polski w budowie, gdzie na radykalnej granicy, tradycja spotyka się z nowoczesnością, pieczołowitość z niedoróbką, a kicz z elegancją. Radykalizm ludzkich postaw i zaściankowość myślenia podkreśla stworzona przez Piotra Klimka mocna repetytywna warstwa muzyczna.

Decyzją Instytutu Teatralnego budżet tegorocznej akcji „Bilet do teatru za grosze” – wliczając także budżet na promocję i komunikację o wydarzeniu – został w całości przeznaczony na interwencyjne wsparcie teatrów.

16 maja godz. 20.00  na kanale You Tube. Link do prezentacji spektaklu dostępny będzie na stronie teatru i facebook’u.

 

450 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.