Od 26 czerwca rozpoczyna się projekt „Mała Reduta Osterwy” realizowany w ramach programu Kultura w sieci.
Będą to trzy cykle interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych wg spektakli: „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, „Przygodach Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego oraz „Tygrysa Pietrka” Hanny Januszewskiej.
Warsztaty pokażą co dzieje się za kulisami podczas powstawania spektaklu.
– Podpowiemy jak można tworzyć Teatr wszędzie i z wszystkiego. Można go tworzyć słuchając bajki, można go tworzyć ruchem, słowem a nawet…. ciszą. Emocjami i zabawą. Ale też można stworzyć teatr przy pomocy przedmiotu, na który spojrzy się trochę inaczej niż zwykle. Za pomocą tego przedmiotu można wyrazić emocje, opowiedzieć historię, czasami nawet łatwiej i ciekawiej niż słowami.
Będą to warsztaty, gdzie słowo nabiera obrazu, przedmiot ożywa, a dzieci tworzą sztukę przez zabawę, wykorzystując swoją naturalną ekspresję twórczą.
Warsztaty tak są skonstruowane, aby młodemu widzowi przybliżyć świat teatru i jednocześnie rozwijać jego wyobraźnię i wrażliwość. Poprzez działania aktorskie, muzyczne i taneczne kształtować będziemy rodzaj pozytywnej postawy młodego człowieka – wyjaśnia Ewa Kunicka z Działu Promocji i Obsługi Widzów.
Projekt zakłada przeprowadzenie 18. 30-minutowych tematycznych warsztatów teatralnych on-line, których premiery będą odbywały się w piątki, soboty i niedziele.
Ważnym elementem projektu jest obecność przy realizacji każdego warsztatu tłumacza migowego.
Harmonogram warsztatów:
Pierwszy cykl warsztatów
26, 27 czerwca godz. 17.00
24, 25 lipca godz. 17.00
26 lipca /niedziela/ godz. 17.00 prezentacja online spektaklu „O krasnoludkach i sierotce Marysi”
Drugi cykl warsztatów
7,8, 14, 15, 28, 29 sierpnia godz. 17.00
30 sierpnia /niedziela/ godz.17.00 prezentacja online spektaklu „Przygody Tygryska Pietrka”
Trzeci cykl warsztatów
4,5,11,12,25,26 września godz. 17.00
27 sierpnia /niedziela/ godz.17.00 prezentacja online spektaklu „Przygody Koziołka Matołka”
Warsztaty i prezentacje spektaklu będą dostępne na kanale teatralnym You Tube , stronie internetowej www. teatr-gorzow.pl w zakładce Mała Reduta Osterwy oraz Facewbook’u www.facebook.com/TEATRGORZOW
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci
751 total views, 2 views today