IMPROWIZACJA POD REWALEM

  REw5bshRE555

Depeszuje Marzanna Leszczyńska

Mimo trudnego czasu , ograniczeń i strachu to w najlepsze trwają wakacje i chcielibyśmy poczuć wakacyjny klimat i wolność tak jak to niegdyś bywało. Spragnieni jesteśmy wrażeń kulturalnych będąc na wyjazdach.

Przebywając w Rewalu odwiedziłam z rodzinką Janowo – artystyczną wioskę korzystając z zaproszenia na spektakl tzw. improwizowany, który akurat otwierał sezon.

Wszyscy zostaliśmy zaskoczeni. To co zobaczyliśmy nie było ani teatrem, ani koncertem, ani kabaretem, ani stand-upem ale wszystkim razem wziętym połączonym z egzaminem do szkoły aktorskiej.

Myślę, że to niełatwe przedsięwzięcie dla aktorów słabych. Na pewno spore wyzwanie dla lubiących niepewność, ryzyko i dużą kreatywność na gorąco. W spotkaniu tym bierze się pod uwagę widzów i oni choć w niewielkim stopniu ale również nadają kształt temu spektaklowi i widz ma możliwość przekonać się jak trudne zadanie mają  aktorzy, ile gotowości, polotu i sprawności intelektualnej taka forma spektaklu wymaga, aby był on śmieszny i ciekawy. I to widać od początku, to pobudzenie aktorów, którzy stoją na scenie i przebierają nogami jak biegacz przed sprintem, bo doskonale wiedzą co za chwile się zacznie, że będzie to dla nich niespodzianka, chcą się sprawdzić w tych wyzwaniach.

To fajnie spędzony czas, który nieco zaangażuje nasz umysł, poruszane tematy aktualne ale nie polityczne (uff…), dużo zabawy i śmiechu. Patrzyłam na Kubę i Witka (18 i 20 lat), którzy przyszli tu bez przekonania, ale widziałam, że się dobrze bawią, śmieją a po spektaklu dyskutowali jak to właściwie powstaje, które części są przygotowane wcześniej a co jest improwizacją.

Myślę, że to przygoda z iksem dla widza i aktora. I możemy iść na spektakl codziennie mając pewność, że to nie będzie to samo. A swoją drogą, to nawet ciekawe obejrzeć parę na ten sam temat i zobaczyć różnice. To może być dopiero gratka.

W przerwie spektaklu można zjeść loda, kiełbaskę z grilla, wypić kawę czy herbatę i obejrzeć wystawę w galerii, w której zgromadzone są humorystyczne prace plastyczne na temat wakacji nad morzem. Oczywiście do kupienia za nieduże pieniądze.

Warto.

Marzanna Leszczyńska

258 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.