GORZOWSKI PARK KOPERNIKA W REMONCIE

Park5Park15

Trwa remont alejek w parku Kopernika

Niebawem w parku Kopernika będziemy spacerować nowymi alejami. Trwają tam prace remontowe, zostaną zamontowane nowe ławki i kosze na odpady. Przybędzie także zieleni – zostaną nasadzone byliny, krzewy, drzewa i pnącza.

Park Kopernika to miejsce chętnie odwiedzane przez spacerowiczów i biegaczy, w którym spotkać można wiewiórki ochoczo skaczące po koronach drzew. Teraz w parku trwa remont ścieżek. Odnawiana jest aleja asfaltowa pomiędzy ul. Piłsudskiego, a ul. Walczaka oraz główna aleja o nawierzchni mineralnej prowadząca do fontanny. Prace mają przyczynić się do polepszenia komfortu odwiedzających park.

W parku Kopernika planowane są także nasadzenia. Szata roślina zostanie wzbogacona o nowe byliny, krzewy, drzewa i pnącza. Dodatkowo zamontowane zostaną nowe ławki i kosze na odpady.

W parku znajduje się fontanna, jest także plac zabaw dla dzieci oraz miasteczko ruchu drogowego. Miejsce chętnie odwiedzają rodziny z dziećmi. Wzdłuż tej części parku Kopernika rozciąga się ścieżka rowerowa.

Po drugiej stronie, na którą można przejść kładką położony jest skatepark rozbudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Można w nim spotkać młodzież  jeżdżącą na rowerach, rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Skatepark podzielony jest na dwie sekcje – streetową oraz bowlową, która jest jedną z największych w Polsce.

Remont parku Kopernika jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś priorytetowa II  Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Planowany termin zakończenia prac w parku Kopernika to koniec września 2020 r.

Informuje Karolina Machnicka z Wydziału Promocji i Informacji

Fot. Jan Wojtanowski

47 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.