KWIETNE ŁĄKI W GORZOWIE WLKP.

ŁĄKIŁAK

Informuje  Wiesław Ciepiela –  rzecznik prasowy UM

Kwietne łąki już rosną w Gorzowie

W parku Górczyńskim i trzech innych miejscach łąki już rosną. Przy ich zasiewie posłużono się dwoma metodami. Wiosną okaże się czy obie są równie skuteczne. To pozwoli na podejmowanie decyzji w przyszłym roku. A warto, bo w 2021 zaplanowano stworzenie łąk w kolejnych 6 miejscach w Gorzowie.

Jesienią tego roku Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, który zajmuje się również miejską zielenią, pod okiem fachowców z Polski, mających doświadczenie w zakładaniu łąk kwietnych zlecił wykonanie łąk kwietnych w parku Górczyńskim, parku 750-Lecia Gorzowa, alei księdza Andrzejewskiego i na skarpie przy ul. Matejki.

Łąki wykonano w dwóch technologiach przygotowania gruntu. Pierwszy – polegał na pełnym przygotowaniu wraz z przekopaniem ziemi i wybraniem roślinności naturalnie porastającej teren, a następnie zasiewem nasion roślin łąkowych – tak stało się w parkach Górczyńskim i 750-Lecia.

Drugi – polegał na bardzo niskim skoszeniu roślinności naturalnie porastającej wybrane miejsce, zebraniem pokosu), a potem wysiewie nasion roślin łąkowych. Tak zrobiono na pasie środkowym alei ks. Andrzejewskiego, na skarpie skweru z placem zabaw przy ul. Matejki oraz w drugiej części parku 750-Lecia. Do zasiewu zastosowano mieszankę 40 specjalnych gatunków roślin łąkowych.

Wiosną okaże się, czy obie metody przynoszą dobre efekty i czy warto je stosować w dalszych planach tworzenia łąk kwietnych w Gorzowie.

W 2021 roku miasto przygotowuje się do założenia łąk kwietnych w 6 kolejnych miejscach – w parku przy szpitalu psychiatrycznym, w parku Słowiańskim, na pasie rozdzielającym jezdnie ulicy Słowiańskiej, na błoniach przy Kłodawce przy ul. Chodkiewicza, na skwerze na rogu Kosynierów Gdyńskich i Matejki oraz na skwerze przy ul. Okólnej.

 

183 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.