WERNISAŻ ZBIGNIEWA SKOWROŃSKIEGO W GORZOWSKIEJ GALERII „KRĄG”

20160629_105920120160629_110443120160629_1112031

Kwiaty, słońce, drzewa, ptaki, to tylko niektóre prace Zbigniewa Skowrońskiego z kolekcji „W moich marzeniach….”. Podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Razem w Sulęcinie, podczas wernisażu, który odbył się 29 czerwca 2016 r.  w Galerii „Krąg” w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, powiedział, że od najmłodszych lat lubił wszelkie prace plastyczne. Malował na papierze ale również wykorzystywał prześcieradła, na których także prezentował swoje zdolności. Potem próbował robić witraże i różne inne wytwory. Teraz najchętniej maluje obrazy i komponuje proste utwory. Lubi grać na keyboardzie. Na pianinie zaprezentował jeden z ulubionych rozrywkowych utworów.

Galeria „Krąg” działa od 1990 roku. Początkowo mieściła się w Bibliotece Książki Mówionej, a następnie przeniesiona została do nowoczesnego gmachu biblioteki przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Pokazują tu swoje prace przede wszystkim osoby niepełnosprawne z gorzowskich placówek ale także z Sulęcina czy Międzyrzecza. „Wystawy otwierane są raz w miesiącu, a chętnych do prezentacji prac jest więcej niż miesięcy w roku, dlatego wielu twórców musi poczekać na swoją kolej. Każda prezentacja jest powodem do dumy, a także  inspiracją do dalszej pracy, szczególnie jest to ważne w przypadku osób niepełnosprawnych – powiedziała  kierownik działu Beata Toruńska.

W wernisażu uczestniczyli m.in Małgorzata Barczyńska – Kowańdy – kierownik zbiorów specjalnych WiMBP, gorzowscy  miłośnicy sztuki, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowego domu samopomocy.

1,246 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.