WERNISAŻ NA TYSIĄC OWADÓW W GORZOWSKIEJ GALERII „NA MANSARDZIE”

P1060345P1060349P1060394P1060383P1060354

W gorzowskiej galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej, otwarto wystawę „Magiczny świat owadów”. Cała galeria, od  podłogi  po sufit zapełniła się podobiznami motyli, pszczół, chrabąszczy: bajecznie kolorowych, fruwających, czasem trochę strasznych i gryzących. 

W wernisażu, który odbył się 11 marca 2023 roku, wzięli udział autorzy prac
z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele: Danuta Łubińska, Roman Łubiński, Małgorzata Całus-Jarno, Dominika Szynal i Alicja Jarno. Wystawę otworzyła Magda Płatonow, kierowniczka Biblioteki Pedagogicznej. Przypomniała, że galeria działa pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego i że, w 2011 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało galerii tytuł „Miejsca Odkrywania Talentów”. Od 2015 roku galerią opiekuje się Biblioteka Pedagogiczna i od tego czasu nosi ona nazwę „Na Mansardzie”:
A ta piękna wystawa powstała, dzięki wieloletniej współpracy z nauczycielami i uzdolnionymi dziećmi z Młodzieżowego Domu Kultury. I jest to kolejna wystawa inspirowana światem stworzeń dużych i małych….

Były już „Misie”, Psy”, „Koty”, „Ptaki”, a teraz są „Owady” – mówiła Danuta Łubińska. – Prace są przepiękne, urzekające pomysłowością.
I widziałam jaki zachwyt wzbudzają wśród wchodzących do galerii widzów.  Tym bardziej, że za oknem wciąż mamy zimę, a tutaj jest kolorowo i słonecznie jak latem… 

11-letnia Julia Narkun  namalowała motyla ze skrzydłami w kolorach zachodu słońca: – Uwielbiam rysować! – zapewniała.- Chodzę na zajęcia plastyczne już trzy lata i wszystkie swoje prace chowam do teczek, aby zobaczyć, czy robię postępy. Jak patrzę na stare prace, to wiem, że dziś narysowałabym je lepiej.

Siostry Jagoda i Nina Jurewicz na wystawie zaprezentowały ceramikę. Starsza Jagoda wyrzeźbiła konika polnego,  młodsza Nina – biedronkę.  – Jak wystawa się skończy, to podarujemy prace naszej mamie.  – Już mam w domu całą galerię – śmiała się mama dziewczynek.

9-letnia Iga Duszczak-Kulon, autorka ceramicznego chrabąszcza, stwierdziła, że uwielbia zarówno rysować, jak i rzeźbić. Kiedyś koleżanki ze szkoły widząc jej rysunek krzyknęły „wow” i nazwały ją „Leonardo da Vinci”. – Teraz w „piętnastce” mówią na mnie „Leonardo”, ale to mi nie przeszkadza –zapewniała Iga.

Wystawa w galerii Na Mansardzie (mieszczącej się przy ulicy Łokietka 20 a) będzie czynna do 10 kwietnia 2023 roku, można ją zwiedzać w godzinach otwarcia Biblioteki Pedagogicznej. Pracom plastycznym towarzyszą „owadzie” wiersze polskich poetek m.in. Wisławy Szymborskiej, patronki roku 2023.

Hanna Ciepiela

Fot. Roman Łubiński

348 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.