OŚRODEK RADIOTERAPII BĘDZIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Radioterapia_11szp

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. 17 października 2016 r. , podczas konferencji prasowej przedstawione zostały plany budowy ośrodka radioterapii.

– To będzie spora inwestycja sam budynek ma mieć ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Ma to być miejsce, w którym o powrót do zdrowia będą walczyć osoby wymagające radioterapii. Tylko w tym roku tego sposobu leczenia wymagało ponad 300 osób, pacjentów naszego szpitala. Dziś muszą szukać pomocy w innych szpitalach. Także poza regionem. Ośrodek radioterapii na miejscu to zmieni.  Szacujemy, że z naszego ośrodka skorzysta rocznie ok. 1. tys. osób – mówił Jerzy Ostrouch podczas oficjalnej prezentacji Ośrodka Radioterapii.

– Budowa radioterapii to priorytet w regionie lubuskim. Na potrzebę realizacji projektu wskazują najgorsza dostępność do usług onkologicznych w kraju oraz diagnoza zawarta w dokumencie o nazwie Mapy Potrzeb Zdrowotnych w Zakresie Leczenia Onkologicznego. Dlatego jednoczymy siły i wszyscy robimy wszystko co w naszej mocy, by ośrodek radioterapii w Gorzowie powstał– mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Ośrodek radioterapii w Gorzowie ma skupić w jednym miejscu wszystkie poradnie związane z leczeniem onkologicznym, m.in. poradnię onkologiczną, poradnię onkohematologiczną, oraz poradnię ginekologii onkologicznej. Ma mieć też szeroką ofertę dla osób, które wymagają leczenia onkologicznego w pełnym zakresie. W ośrodku radioterapii znajdzie się też miejsce dla oddziału onkologii klinicznej oraz hotelu,  przeznaczonego dla osób wymagających zastosowania radioterapii w trybie ambulatoryjnym, ale mieszkają zbyt daleko od szpitala. Całość mają dopełnić dwa akceleratory liniowe, tomograf komputerowy, pomieszczenia dla pracowni planowania radioterapii oraz pomieszczenia dla pracowni fizyki medycznej.

 

824 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.