PROMOCJA „PIRUETTY” W BIBLIOTECE

PiruePiruetta2Piruetta1Piruspotkanie autorskie w filii nr 11

http://www.zs20.webserwer.pl/print.php?type=N&item_id=886

http://www.zs13gorzow.republika.pl/

O czym można pisać, od czego zacząć, skąd wziąć pomysł, takie i wiele innych pytań zadawały dzieci podczas mojego spotkania autorskiego na temat książki pt. Piruetta, którą kieruję nie tylko do dzieci ale także do rodziców, dziadków, cioć czy wujków.

Spotkanie odbyło się 19 października w filii nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Kombatantów., uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół nr 13 i 20.  Spotkanie prowadziła kierownik filii, Pani Jolanta Karaśkiewicz.

Ponieważ tematyka opowiadania zawiera m.in. relacje między dziećmi, rodzicami i dziadkami, młodzi ludzie  mieli możliwość zastanowienia się nad tym w jaki sposób budować więzi z osobami starszymi. Okazało się, że dzieci boją się widząc wielu starszych ludzi naraz np. w domu opieki społecznej.

Dzięki lekturze dowiedzieli się, że można umilić czas osobom starszym przygotowując dla nich występy albo czasem tylko z nimi porozmawiać, bo starsi ludzie cieszą się widokiem młodych.

Była to także okazja do wspomnienia o ważnych datach historycznych i poprawności językowej. Dzieci spisały się na medal.

Po za tym, rozmawialiśmy o celach i pasjach. Między innymi dlatego spotkanie urozmaicone zostało występem Dawida Bębenka ucznia V klasy w klasie gitary Pana Wojciecha Pieczyńskiego ze Szkoły Muzycznej I st. im. Władysława Ciesielskiego przy ul. Teatralnej w Gorzowie Wielkopolskim.

2,020 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.