WERNISAŻ FOTOGRAFII JERZEGO BŁAŻYŃSKIEGO W KOSZALINIE

WYSTAWADSC07904DSC079101DSC07920DSC07889DSC07900aDSC07930DSC07926BLA2

Foto Grzegorz Milewski

Jerzy Błażyński, fotograf, od ponad 40 lat członek Kołobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego, zaprezentował swoje prace 12 kwietnia  w Galerii Jednego Autora w Klubie „Na skarpie” działającym przy Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wernisaż otworzyła kierownik klubu „Na skarpie” Beata Biernacka, która powitała licznie zgromadzonych gości, przedstawiła autora fotogramów Jerzego Błażyńskiego, a także Katarzynę Żerdzicką Jasionek,  dyrygentkę chóru „Kanon”.

Jerzy Błażyński urodził się w Kołobrzegu. Od młodzieńczych lat interesuje się fotografią. Brał udział w wielu plenerach i wystawach zbiorowych. Otrzymał nagrody i wyróżnienia w konkursach „Skandynawia” i „Woda”. Wystawy indywidualne jak „Herbertiada” i „ Angielskie migawki” pokazywał w kołobrzeskiej hali „Milenium” oraz w Bibliotece w Gniewoszowie, a w Galerii nad Wisłą w Dęblinie zaprezentował  „Na turystycznym szlaku”.

Prawie 30 fotogramów umieszczonych zostało na ścianach klubowej sali „Na skarpie”, a w pomieszczeniu obok na dużym ekranie przewijały się kolejne zdjęcia i  ujęcia  obiektywu Jerzego Błażyńskiego.

Prezes Kołobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego Kazimierz Ratajczyk przypomniał, że Jerzy Błażyński od 2000 roku fotografuje w Kołobrzegu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”, od kilkunastu lat Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” oraz Przegląd „Pamiątki” – rzecz o Przemysławie Gintrowskim oraz Międzynarodowe spotkania z folklorem „Interfolk”, interesuje się także tematyką morską  i podróżniczą. Współpracował z portalem Kołobrzeg Wiary, fotografując uroczystości religijne.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie fotografii Jerzego Błażyńskiego był występ Żeńskiego Chóru Kameralnego „Kanon” z  Cewlina, który niedawno obchodził jubileusz 15 –lecia działalności. Założycielką chóru i dyrygentką jest  Katarzyna Żerdzicka Jasionek.

Chór „Kanon” z Cewlina powstał w 2008 roku, śpiewał wielokrotnie w Koszalinie, Kołobrzegu, Słupsku, Szczecinie, Warszawie i Krakowie ale także w  Niemczech – w Amelinghausen, Dreźnie i Berlinie.

Jerzemu Błażyńskiemu i Katarzynie Żerdzickiej Jasionek, pisemne podziękowania za prezentacje twórcze złożył prezes KSM Leszek Ślipek.

Wystawę fotografii Jerzego Błażyńskiego można oglądać w klubie „Na skarpie”  do 7 maja. Klub znajduje się vis a vis Politechniki koszalińskiej.

 

 

160 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.