OGÓLNOPOLSKI MARSZ NORDIC WALKING W GORZOWIE WLKP.

Adriana SzkalrzNordicbarcb

Ponad 260 osób wzięło udział 1. października w tegorocznym Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi. Marsz, który został zorganizowany już 7 raz i był okazją do rozmów na temat transplantacji. Marsz jest wyrazem wdzięczności za dar życia, jaki otrzymała jego pomysłodawczyni Adrianna Szklarz, której 8 lat temu lekarze przeszczepili serce od zmarłego mężczyzny.

W marszu uczestniczyła m.in. instruktorka Barbara Kadziewicz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gorzowie Wlkp. , która wrażeniami podzieliła się z uczestnikami ŚDS. Wg jej relacji, w takim marszu może wziąć udział każdy chętny, kto lubi wędrówki i pragnie zaznaczyć swoją akceptację dotyczącą transplantacji. Ponieważ przed wyruszeniem w kilku kilometrową trasę, prowadzone są m.in badania ciśnienia, można sobie zatem wybrać grupę bardziej intensywną lub powolniejszą. Każdy uczestnik marszu dostał medal za udział. Na uczestników marszu oprócz satysfakcji z dotarcia do mety czekała też niespodzianka w postaci losowania nagród rzeczowych. Nagrodą główną był bilet na przelot samolotem z Babimostu do Warszawy. Na zakończenie odbył się piknik.

Agnieszka Wiśniewska – rzecznik prasowy szpitala poinformowała, że  Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ufundował 5 pakietów badań laboratoryjnych.

Przed startem i obowiązkową rozgrzewką każdy uczestnik marszu mógł skorzystać z pomiaru BMI (Body Mass Index czyli wskaźnika masy ciała) poziomu tkanki tłuszczowej, ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi.  Organizatorzy, wśród których byli: Urząd Gminy w Bogdańcu, Nadleśnictwo Bogdaniec, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, zapewnili uczestnikom wodę, batony regeneracyjne.

Kolejny marsz odbędzie się za rok, w pierwszą niedzielę października.

309 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.