GALA FINAŁOWA W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

FG1

Rzecznik Prasowy FG Urszula Śliwińska, informuje:

Dobiega końca siódmy sezon artystyczny w Filharmonii Gorzowskiej. Carmina Burana, jedno z najpopularniejszych dzieł XX wieku zakończy 22. czerwca obecny sezon artystyczny w Filharmonii Gorzowskiej.

  Ponad 40 tysięcy sprzedanych biletów i 75% średnia frekwencja na koncertach – tak wygląda ostatni sezon w Filharmonii Gorzowskiej. Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej od września zagrała 31 koncertów symfonicznych, 9 kameralnych, 14 familijnych oraz dwa koncerty wyjazdowe – w Legnicy i Szczecinie. Orkiestra stale się powiększa, w tym sezonie zatrudniono dwóch nowych muzyków.

– Cieszy mnie zwłaszcza frekwencja oraz fakt, że wzrosła liczba osób, które odwiedzają nas regularnie, to znaczy przynajmniej raz w miesiącu – mówi dyrektor Mariusz Wróbel. – W przyszłym sezonie postaramy się również nie zawieść melomanów. Już teraz mogę zaprosić m.in. na Festiwal Muzyki Współczesnej, który odbędzie się jesienią.

Rosnącą frekwencją cieszą się również projekty edukacyjne instytucji. Muzyczne Raczkowanie, czyli koncerty dla kobiet w ciąży i dzieci do czwartego roku życia  tylko w tym sezonie odwiedziło 1,5 tysiąca osób.  Filharmonia Juniora, czyli warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym mają już swoją drugą edycję. Tylko w obecnej, od września ubiegłego roku odbyło się pięć spotkań, w których wzięło udział ponad 130 dzieci. Akademia Muzyki to oferta skierowana do szkół i przedszkoli. W dobiegającym końca sezonie Filharmonię w ramach tej oferty odwiedziło  260 grup z placówek z Gorzowa i okolic.

Na zakończenie sezonu miłą niespodzianką dla melomanów będzie z pewnością wykonanie na estradzie Filharmonii Gorzowskiej jednego z najpopularniejszych dzieł wokalno-instrumentalnych XX wieku – Carmina Burana Carla Orffa, która przyniosła kompozytorowi nieśmiertelną sławę. Drugą część wieczoru wypełnią m.in. arie ze słynnych oper.

Coroczną tradycją są konkursy dla melomanów organizowane przez Filharmonię. Tym razem do konkursu zaproszone zostaną wszystkie osoby, które wezmą udział w finałowej gali. Nagrodę w postaci vouchera o wartości 2 tysięcy złotych ufundował Salon Firmowy ITAKA z Galerii Nova Park w Gorzowie. Zadanie konkursowe zostanie ogłoszone tuż przed koncertem.

Gala zakończenia sezonu odbędzie się w piątek 22 czerwca o godz. 19.00.

 

 

 

790 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.